روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

 ضرورت سهمیه بندی واردات خودرو

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی گفت:پیشنهاد ما این است واردات سهمیه بندی شود به طوریکه بخشی از واردات خودرو توسط تولیدکنندگان داخلی انجام شود و سهمی نیز به سایر واردکنندگان بدهند.
محمد رضا نجفی منش در گفت‌وگو با خبرنگار ان درباره بسته بودن سایت ثبت سفارش خودرو گفت: دو اتفاق در این حوزه رخ داده اول اینکه حجم واردات تا به امروز نسبت به سال گذشته ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش داشته یعنی رقمی معادل یک میلیارد و دویست میلیون دلار خودرو وارد کشور شده است.
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: شاید از نظر عده ای ۴ تا ۵ درصد افزایش داشته ایم اما به لحاظ ارزش ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته ارز از کشور خارج شده است. از طرف دیگر وقتی می گوییم سال تولید و اشتغال نمی‌توانیم یک بام و دو هوا رفتار کنیم اگر می خواهیم به این شعار عمل کنیم معنی ندارد کالایی که در داخل تولید می شود را وارد کنیم.
وی تصریح کرد: نکته دیگر برخی واردکنندگان با پول مردم کاسبی می‌کنند یعنی اول پول می‌گیرند بعد ثبت سفارش می‌کنند در صورتی که باید برعکس باشد حالا همین افراد گرفتار شدند و بیشترین جو سازی ها را انجام داده اند ،پیشنهاد ما این است واردات سهمیه بندی شود به طوریکه بخشی از واردات خودرو توسط تولیدکنندگان داخلی انجام شود و سهمی نیز به سایر واردکنندگان بدهند.

۲۵درصد آب هدرمی رود و هیچ درآمدی ندارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گفت:میزان آب بدون درآمد کشور ۲۵ و ۳ دهم درصد است که کمتر از ۱۳ درصد آن هدر رفت واقعی محسوب می شود.
حمیدرضا جانباز با اشاره به اینکه براساس استانداردهای جهانی از واژه آب بدون درآمد برای هدر رفت آب استفاده می کنیم افزود: هدر رفت به دو شکل ظاهری و واقعی صورت می گیرد و هدر رفت واقعی آبی است که از شبکه ها هدر می رود.
وی گفت: براساس برنامه توسعه قانون بهینه سازی و اصلاح آب شرب در کشور سالانه باید یک درصد از میزان هدر رفت آب کاهش یابد که این موضوع به صورت قانون دائمی اصلاح و بهینه سازی آب شرب در برنامه ششم توسعه نیز آمده است.
جانباز افزود: پیش بینی می کنیم براساس برنامه های در نظر گرفته شده برای کاهش هدر رفت آب نیمی از اهداف محقق شود که دلیل این امر کمبود منابع مالی و پیچیدگی های این صنعت مانند مسائل فنی، طراحی شبکه، کیفیت محصولات به کار رفته و رفتار مشترکان است.

ممنــوعیت ساخت و ساز  روی گسل در ۱۰ شهر

معاون وزیر راه، درپی ابلاغ مصوبه و نقشه ممنوعیت ساخت و ساز روی گسل‌های تهران، برای ۱۰ شهر دیگر نیز این نقشه‌ها را در دست تهیه داریم.
ساخت و ساز در ۱۰ شهر روی گسل ممنوع می‌شودبه گزارش­ خبرگزاری صداوسیما به نقل از­ پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدسعید ایزدی درخصوص بحث­ زلزله گفت: دو کار اساسی در شورای عالی معماری و شهرسازی صورت گرفته که یکی در حوزه پیشگیری از وقوع و تلاش برای شناسایی پهنه‌های پرخطر است.
وی افزود:در هفته‌های اخیر­ نقشه پهنه‌های پرخطر تهران ابلاغ شد که شهرداری به شدت از ساخت و ساز در این پهنه‌ها خودداری کند و قرار شد برای ۱۰ شهر دیگر کشور هم این نقشه‌ها تهیه شود.
ایزدی ادامه داد:­ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز حمایت خود را اعلام کرده و قرار شده منابع آن را در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم با کمک مرکز زلزله‌شناسی این نقشه‌ها را تهیه و به شهرها ابلاغ کنیم. همه نهادها از فرآیند شناسایی پهنه‌های­ پرخطر حمایت کردند.

شروط استخدام معلمان حق‌التدریسی

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: معلمان حق‎التدریس براساس سهمیه‎های دولت استخدام می‎شوند.
محمد شفیعی در حاشیه همایش توجیهی آموزشی قوانین و مقررات رسیدگی به تخلفات اداری و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کلیه معلمان حق‌التدریس، پیش‌دبستانی و نهضتی‌ها به‌شرط شرکت در آزمون تخصصی مربوط به خود و بر اساس سهمیه‌های دولت در قانون برنامه ششم توسعه استخدام می‌شوند. مقرر شد این معلمان به‌شرط شرکت در آزمون تخصصی مربوط به خود بدون رقابت با دیگر نیروها به پیشنهاد وزارت آموزش‌وپرورش و موافقت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و حضور مسئولان اداره استخدامی رئیس‌جمهوری که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود، استخدام شوند.
مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت آموزش‌ و پرورش تصریح کرد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه سهمیه‌هایی توسط دولت برای جذب نیروهای آموزشی تعلق می‌گیرد.
وی با اشاره به کمبود نیرو در ساختار آموزش‌ و پرورش شهرستان بروجرد، گفت: این شهرستان به ۱۲۰۰ ساعت نیرو در مقطع ابتدایی و ۷۰۰ ساعت در مقطع متوسطه نیاز دارد که در حال حاضر مشغول به خدمت هستند، اما رعایت دیگر برنامه‌ها در رابطه با اخذ کد پرسنلی و دیگر مسائل آن‌ها در حال اجراست و درصدد رفع مشکلات آن‌ها هستیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز