اخبار کوتاه

آغاز عملیات احیای جداره های تاریخی مغازه های سنگی 

شهردار منطقه چهار تبریز از آغاز عملیات احیای جداره های تاریخی مغازه های سنگی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار کلانشهر تبریز،اکبر امجدی با بیان این خبر افزود: همزمان با اجرای زیرساخت های تاسیساتی طرح پیاده راه مغازه های سنگی، عملیات احیای جداره های تاریخی آن با نظارت کارشناسان سازمان میراث فرهنگی آغاز شد تا داش ماغازالار به اصالت تاریخی و فرهنگی خود بازگردد.
وی تصریح کرد: در طول سال ‌های متمادی، این پیاده‌ راه، از گذشته فاخر خود فاصله گرفته و به مسیری، آشفته و ناسازگار تبدیل شده است. حفاری‌ های گاه‌ و بی‌گاه، نصب تابلوهای کوچک و بزرگ در سر در مغازه‌ها، معضل آب‌های سطحی، زوائد و الحاقات بدمنظر، از عواملی است که موجب شده این پیاده‌راه، علی‌رغم ثبت در فهرست آثار ملی، وضعیتی بدفرم بیابد.
شهردار منطقه ۴ در ادامه به مزایای اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح این بافت قدیمی از شهر که به ثبت ملی نیز رسیده است، احیا و زمینه حضور گردشگران داخلی و خارجی را در کنار ایجاد جلوه های بصری فراهم خواهد آورد.
امجدی افزود: طراحی و بدنه سازی شهری و ایجاد منظر شهری مناسب و مطلوب با هدف ایجاد محیطی دلنشین جهت گذران اوقات فراغت و جذب گردشگری بخش دیگری از نکات مورد توجه در اجرای این طرح است.

اتمام عملیات احداث دیوار حائل مدرسه ولیعصر (عج)

عملیات اجرائی احداث دیوار حائل مدرسه دخترانه ولیعصر (عج) به منظور ایمن سازی آن، از سوی شهرداری منطقه دو کلانشهر تبریز به اتمام رسید.
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ۲ تبریز، باقر خوشنواز شهردار منطقه با اعلام این مطلب گفت: به منظور ممانعت از بروز حوادث برای دانش آموزان و جلوگیری از رانش دیوار مدرسه دخترانه ولیعصر (عج) واقع در بلوار آیت اله ملکی (مقابل آپارتمان های آسمان جاده باسمنج)، شهرداری منطقه دو عملیات احداث دیوار حائل این مرکز تحصیلی را به منظور ایمن سازی آن به اتمام رساند.
شهردار منطقه دو تبریز در ادامه اظهار داشت: برای اتمام این عملیات بطول ۲۰۰ متر و به ارتفاع ۵ متر، ۱میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
خوشنواز تامین امنیت عبوری شهروندان به هنگام تردد از مجاورت مدرسه ولیعصر (عج) و عبور و مرور بدون حادثه اهالی ساکن در جوار این مرکز تحصیلی را از دیگر اهداف احداث دیوار حائل مدرسه مذکور عنوان کرد.
شهردار منطقه دو تبریز همچنین از تداوم عملیات احداث دیوار حائل کوی دادگستری نیز خبر داد و تصریح کرد: به منظور جلوگیری از ریزش کوه انتهای ۸ متری هشتم کوی دادگستری، احداث دیوار حائل این کوی از سوی منطقه دو برای ایمن سازی و جلوگیری از بروز حوادث برای شهروندان، با پیشرفت فیزیکی مطلوبی تداوم دارد.
بنابه گفته خوشنواز، عملیات احداث دیوار حائل کوی دادگستری به ارتفاع ۳ متر، ۲ میلیارد ریال هزینه در برخواهد داشت.

ممنوعیت نصب بنـــر با داربست در سطح شهر تبریز

پیرو مصوبه شورای محترم اسلامی کلانشهر تبریز و با توجه به رخداد تبریز ۲۰۱۸ نصب هر گونه بنر با استفاده از داربست ممنوع بوده و از مورخه ۹۶/۱۰/۲۰ در صورت مشاهده،موارد جمع آوری و عودت داده نخواهد شد.
به استحضار کلیه شهروندان گرامی،ادارات دولتی و عمومی ، مساجد ، هیات های حسینی و موسسات و شرکتها میرساند:
پیرو مصوبه شورای محترم اسلامی کلانشهر تبریز و با توجه به رخداد تبریز ۲۰۱۸ نصب هر گونه بنر با داربست در سطح شهر ممنوع بوده و از موخه۹۶/۱۰/۲۰ در صورت مشاهده،موارد جمع آوری و عودت داده نخواهد شد. همه شهروندان محترم در صورت نیاز به نصب بنر می توانند با مراجعه به سازمان زیباسازی واقع در خیابان آزادی-حدفاصل لاله و ابوریحان-ضلع غربی بازار روز نسبت به اخذ مجوز و استفاده از تابلوها و سازه های تبلیغاتی در سطح شهر اقدام نمایند.

کوی استانداری تبریز ، با جهت‌گیری مدرن به سمت رونق ساخت‌وساز پیش می‌رود

ساخت و ساز و اسکان شهروندان درکوی استانداری همچنان ازرونق برخورداراست .
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۵ تبریز، کوی استانداری که با محلاتی همچون بارنج، ولیعصر، نصر، مرزداران و کوی سپهر همجوار است، در حاشیه اتوبان پاسداران واقع شده و با بهره برداری از تقاطع غیرهمسطحی که در اتوبان پاسداران درحال احداث است از رونق بیشتری برخوردار خواهد شد.
با تکمیل این پروژه مهم دسترسی از این محله به کوی‌های نصر و مرزداران میسر می‌شود.
به علت نزدیکی کوی استانداری به کوی ولیعصر ساخت وساز در این منطقه همچنان از رونق برخورداربوده و جمعیتش درحال تکمیل است.
شهرداری منطقه ۵ با احداث فرهنگسرایی که به نام شهید نومی گلزار مزین شده به شهروندان این محله خدمات رسانی می‌کند.
پیش بینی می شود در آینده کوی استانداری به یکی از محلات مدرن تبریزتبدیل شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz