روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

 معرفی فرمانده جدید سپاه عاشورای آذربایجان شرقی 

مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا آذربایجان شرقی با حضور جمعی از مسئولین کشوری و لشکری برگزار می‌شود.
طی مراسمی سردار عابدین خرم به عنوان فرمانده جدید سپاه عاشورا معرفی شده و از خدمات سردار غلام عسگر کریمیان قدردانی می‌شود.
مراسم تودیع معارفه امروز بیست و هشتم دی ماه رأس ساعت ۹صبح در حسینیه اعظم سپاه عاشورا برگزار می شود.
گفتنی است سردار عابدین خرم فرماندهی سپاه شهداء آذربایجان غربی را برعهده داشت.

ورود هرگونه وسیله نقلیه بـه داخـل بـازار تاریـخـی ممنـوع 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه هشت تبریز گفت: به دلیل تاریخی و آسیب پذیر بودن بافت بازار تبریز و به منظور تامین امنیت شهروندان، مقرر شده از ورود هر گونه وسایل نقلیه به داخل بازار ممانعت شود.
رضا محمدی، گفت: این اقدام علاوه بر حفاظت و ساماندهی بازار تاریخی تبریز، موجب حذف آلودگی بصری، افزایش امنیت و کسب رضایت مردم می‌شود.
وی از اتخاذ تدابیر ترافیکی برای ساماندهی و افزایش امنیت شهروندان در بازار تاریخی تبریز خبر داد.
وی در خصوص زمان اجرای این طرح افزود: این طرح ترافیکی از ابتدای بهمن ماه اجرایی خواهد شد و از اصناف و کسبه بازار خواهشمندیم با مراعات مقررات، ما را در ساماندهی بازار تاریخی و افزایش ایمنی عابران یاری کنند.

خانواده افسر تبریزی نفت‌کش سانچی آزمایش DNA دادند

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: در راستای شناسایی و احراز هویت اجساد حادثه نفت‌کش سانچی، از خانواده افسر تبریزی این نفت‌کش آزمایش DNA اخذ شد.
بهرام صمدی راد در گفت‌وگو با خبرنگاران با تسلیت به خانواده‌های داغدار خدمه کشتی نفت‌کش سانچی، اظهار کرد: همان‌طور که استحضار دارید از مجموع ۳۲ خدمه کشتی غرق‌شده نفت‌کش سانچی تنها اجساد ۳ تن از خدمه در جست‌وجوها پیدا شد که یکی از افسران این کشتی تبریزی بودند.
وی ادامه داد: نمونه ژنتیکی از تمامی خانواده‌هایی که عزیزانشان را در این حادثه از دست داده‌اند جهت شناسایی و احراز هویت اجساد ضروری بوده بنا به هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده انجام می‌گیرد.
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی افزود: پزشکی قانونی آذربایجان شرقی در راستای شناسایی و احراز هویت افسر تبریزی کشتی نفت‌کش سانچی پس از هماهنگی با پزشکی قانونی کشور سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران نمونه ژنتیکی اخذ کرده‌ایم.
صمدی راد یادآور شد: معمولاً اجسادی که قابل‌شناسایی و یا احراز هویت نیست از خانواده‌ها آزمایش دی ان ای گرفته می‌شود تا با این طریق بتوان هویت اجسادی که قابل‌شناسایی نیستند را شناسایی کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز