اخبار کوتاه

خرید تضمینی زعفران نیازمند مصوبه مجلس است

رئیس سازمان تعاون روستایی کشور گفت: خرید تضمینی زعفران نیازمند مصوبه مجلس شورای اسلامی است.
حسین صفایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زعفران از گیاهان استراتژیک خراسان رضوی و منطقه گناباد است که در چند سال اخیر از سوی دلالان ضربه خورده که برای خرید تضمینی این محصول باید مصوبه مجلس شورای اسلامی وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: سازمان تعاون روستایی تنها می تواند محصولاتی را خریداری کند که مصوبه مجلس دارند که بطور مثال خرید گندم براساس مصوبه مجلس صورت می گیرد.
صفایی اظهار کرد: با توجه به سرمای سال گذشته و خرید مرکبات و ذخیره آن در انبارها مقداری از آن در ایام عید در طرح تنظیم بازار به فروش رسیده است و با توجه به موجودی انبار ها، این طرح را همچنان ادامه خواهیم داد.

ابلاغ اطلس امنیتی انتخابات٩۶ به استان ها

رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد انتخابات کشور گفت: اطلس امنیتی انتخابات٩۶ به تمامی استانهای کشور ابلاغ شده است.
حسین ذوالفقاری رییس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد انتخابات کشور در حاشیه جلسه روسای ستاد انتخابات استانهای کشور، در گفتگو با خبرنگاران، از ابلاغ اطلس امنیتی انتخابات٩۶ به تمامی استانها خبر داد.
وی در این زمینه گفت: در این اطلس امنیتی نقاط های مختلف استانهای کشور که در انتخابات های گذشته ریاست جمهوری و شوراها دارای مشکلات امنیتی و … بوده اند متناسب با این مشکلات تمهیدات و تدابیر مورد نظر اندیشیده شده است.

آغاز فروش محصولات جهانی رنو در ایران

فروش قطعی محصولات جدید نگین خودرو ( تلیسمان و کولئوس) با شرایط بسیار مناسب از سوی این شرکت آغاز شد.
فروش قطعی تلیسمان و کولئوس به عنوان زیباترین و پر طرفدارترین محصولات رنو در دنیا، هم اکنون در ایران از سوی شرکت نگین خودرو آغاز شده است.
در اولین بخش نامه فروش شرکت نگین خودرو در سال ۹۶ ، کولئوس و تلیسمان به عنوان جدیدترین پرچمداران رنو در بازار جهانی با قیمت قطعی و بدون افزایش قیمت در سال جدید برای فروش گذاشته شده اند و رنو کولئوس با قیمت ۱۹۹ میلیون و پانصد هزار تومان و رنو تلیسمان با قیمت ۱۸۹ میلیون پانصد هزار تومان با سود مشارکت ۱۶ درصد و سود انصراف ۱۴ درصد عرضه خواهند شد.
در مرحله ثبت نام، به نیمی از بهای خودرو نیاز است و کولئوس با پیش پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان و تلیسمان با پیش پرداخت ۹۰ میلیون تومان با موعد تحویل ۶۰ روزه از سوی نگین خودرو عرضه می شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت رسمی این شرکت به آدرس www.neginkhodro.com مراجعه فرمائید.

نرخ سود بانکی امسال کاسته نمی‌شود

مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی گفت: احتمال اینکه نرخ سود بانکی باز هم کاسته شود بسیار کم است.
کامران‌ندری، مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی در گفتگو با خبرنگاران در مورد احتمال کاهش نرخ سود بانکی اظهار داشت: در سال جاری ممکن است نرخ سود بانکی اعلام شده در سال ۹۵ به صورت ‌دستوری اجرا شود اما در واقع احتمال اینکه نرخ سود بانکی باز هم کاسته شود زیاد نیست.
وی افزود: با توجه به اینکه مشکلات بانک‌ها هنوز ادامه دارد و بانکها کما فی‌السابق با مشکل کسری نقدینگی مواجه هستند، برای جبران این کمبود یک راه حل این است که به رقابت قیمتی خود ادامه دهند و نرخ سود بالاتری را به سپرده‌گذاران برای جذب منابع پیشنهاد دهند.
ندری تصریح کرد: موضوع بعدی نرخ تورم است که در سال ۹۶ نرخ تورم بیش از سال ۹۵ خواهد بود و پایین آوردن نرخ سود بانکی با افزایش نرخ تورم با مشکل مواجه خواهد شد.
مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی افزود: اگر روند کاهش نرخ سود در سال ۹۶ ادامه پیدا کند بانک‌ها با کسری منابع مواجه می‌شوند.
ندری خاطر نشان کرد: کسری منابع یا باید از سوی بانک مرکزی تامین شود و یا این این که بانک‌ها مجبورند نرخ سود سپرده را افزایش دهندتا سپرده گذاران تمایلی به خارج کردن سپرده ها از بانک نداشته باشند.
مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی گفت: سال گذشته اجرای موفق سیاست کاهش نرخ سود بانکی، بانک مرکزی به بانک‌های دولتی کمک کرد و با مساعدت بانک مرکزی سیاست کاهش نرخ سود تا حدودی اجرا شد در غیر این صورت نرخ سود واقعی بالاتر می‌رفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از