روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

دردسرساز شدن انتقال آب به دریاچه ارومیه
رئیس امور منابع آب میاندوآب با اشاره به رهاسازی آب سد به دریاچه ارومیه گفت: بنابر خواست ستاد احیای دریاچه ارومیه، رها سازی آب سد به سمت دریاچه تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت و این روند با توجه به نبود برف در مناطق کوهستانی منطقه می‌تواند موجب نگرانی در تامین آب شرب و کشاورزی منطقه باشد.
علی اقدم اظهار کرد: با بارش‌های مناسب بهار امسال، ذخیره آب در سد نوروزلو میاندوآب به بیش از ۷۵۰ میلیون متر مکعب افزایش یافت.
اقدم ادامه داد: اگر روند رها سازی آب سد به این شکل ادامه داشته باشد، وزارت نیرو برای تامین آب مصرفی منطقه در تابستان امسال با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

گنجه‌ی جمهوری آذربایجان « شهر ورزش اروپا » انتخاب شد
فدراسیون “شهرها و پایتخت های اروپایی” شهر گنجه در جمهوری آذربایجان را به عنوان “شهر ورزش اروپا” در سال ۲۰۱۹ انتخاب کرده است.
بنابر اخبار ارائه شده از سوی فرمانداری شهر گنجه ۵ هزار نفر از شهروندان این شهر برای شرکت در مسابقه برگزار شده که به ابتکار فرمانداری این شهر و نیز حمایت وزارت ورزش و جوانان جمهوری آذربایجان برگزار خواهد شد در مرکز این شهر حضور یافته‌‌‌‌اند.
در این مسابقات قهرمانان رشته‌‌‌های مختلف ورزشی به همراه مربیان ورزشی مدارس این شهر و همچنین برخی از سیاستمداران آذربایجانی از جمله اعضای شاخه جوانان حزب “آذربایجان نوین” در این مراسم حضور یافته‌‌‌اند.
ائلمار ولی اف، فرماندار گنجه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: شهر گنجه که در سال ۲۰۱۶ به عنوان “پایتخت جوانان اروپا” و در سال ۲۰۱۷ به عنوان “پایتخت فرهنگی” کشورهای مشترک المنافع انتخاب شده بود برای سال ۲۰۱۹ نیز به عنوان “پایتخت ورزش اروپا” برگزیده شده است.
وی ضمن تبریک به تمامی جوانان این شهر به مناسبت انتخاب صورت گرفته اظهار داشت: با همکاری وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش و دیگر سازمان های ذی ربط سعی خواهیم کرد برنامه هایی درخور شان شهر گنجه برگزار نماییم.
گفتنی است فدراسیون “شهرها و پایتخت های اروپایی” که از ۴ سال پیش و برای اجرای سیاست‌‌های ورزشی اتحادیه اروپا تشکیل شده است همه ساله ۹ الی ۱۹ شهر را به عنوان شهرهای ورزشی اروپا و یک شهر را به عنوان پایتخت ورزشی اروپا انتخاب می‌‌کند.

مدیریت جهادی راهکار برون رفت از مشکلات است
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی گفت: مدیریت جهادی راهکار اصلی برون رفت از مشکلات مختلف اقتصادی و اجتماعی حال حاضر کشور است.
سردار عزت الله جعفری در جلسه هماهنگی ستاد گرامیداشت سالروز سوم خرداد، با اشاره به دستاوردهای بسیار گران سنگ مدیریت جهادی در دوران دفاع مقدس، افزود: بازگشت به مدیریت جهادی دوران جنگ و داشتن این روحیه در میان مدیران و تصمیم گیران کشور بیش از پیش احساس می شود.
وی، وحدت و یکدلی در میان نیروهای انقلابی را از عوامل مهم دست یابی به اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: یکی از دلایل اصلی و مهم موفقیت عملیات بیت المقدس که منجر به آزادی خرمشهر شد، همین وحدت میان نیروهای مسلح و اتحاد مثال زدنی آن زمان و یکی شدن نیروهای ارتش، سپاه و بسیج در اجرای عملیات بود.
جعفری ساده زیستی رزمندگان در دوران دفاع مقدس را از ویژگی های بارز آن دوران پرافتخار دانست و گفت: در آن دوران ساده زیستی و قناعت فرماندهان و رزمندگان قابل تامل بود و خوب به یاد داریم که در جنگ نصف سهمیه برخی اقلام مصرفی را به رزمندگان می دادند و چندین ماه با آنها زندگی خود را می ‌گذراندند.
وی ادامه داد: مدیریت جهادی رزمندگان و فرماندهان در آن دوران باید الگو و سرمشق تمامی فعالیت های مسئولان و مدیران جامعه باشد چون بدون توجه به این موضوع رسیدن به رشد و ترقی ممکن نخواهد بود.
دبیر ستاد گرامیداشت سوم خرداد آذربایجان شرقی با بیان اینکه برنامه های متنوعی برای گرامیداشت این روز بزرگ در نظر گرفته شده است، گفت: برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح، غبارروبی گلزار مطهر شهدا در تمام شهرستان ها، عیادت و تجلیل از رزمندگان و فاتحان خرمشهر و ده ها مسابقه ورزشی، هنری و فرهنگی از جمله این برنامه هاست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز