اخبار کوتاه

میلیون ها تلویزیون هوشمند در حال جاسوسی از بینندگان هستند !
یکی از مزایای تلویزیون های هوشمند رهگیری عادات تماشای کاربران و ارائه محتوای پیشنهادی بر اساس این داده ها است. از سوی دیگر این اطلاعات برای شرکت های تبلیغاتی بسیار ارزشمند بوده و میتوان از آن برای ارسال تبلیغات هدفمند استفاده کرد.
بسیاری از تلویزیون های هوشمند که امکانات بیشتری را برای بینندگان به ارمغان آورده اند، شبانه روز در حال جاسوسی از آنها برای شرکت های تبلیغاتی هستند. بر اساس گزارش نیویورک تایمز یکی از شرکت هایی که بدون اطلاع کاربران اقدام به سواستفاده از چنین داده هایی کرده «سامبا تی وی» نام دارد که پلتفرم آنها تاکنون روی بیش از ۱۴/۴ میلیون تلویزیون هوشمند در سراسر جهان نصب شده است.
این شرکت آمریکایی برای تعبیه نرم افزار خود در تلویزیون های مختلف با بیش ۱۲ شرکت برجسته از جمله سونی، TCL، شارپ و فیلیپس قرارداد منعقد کرده است. بر این اساس پس از نصب تلویزیون از کاربران خواسته می شود برای دسترسی به محتوای سفارشی و تجربه کاربری بهتر پلتفرم سامبا تی وی را نصب کنند. بیش از ۹۰ درصد کاربران با این پیام موافقت کرده و نرم افزار مذکور را نصب می کنند با این حال تحقیقات صورت گرفته حاکی از این است که نرم افزار سامبا تی وی تقریبا هر چیزی را که روی نمایشگر به تصویر کشیده شده، رهگیری می کند. این پلتفرم غیراستاندارد قابلیت انتقال خود به دیگر دستگاه های متصل از طریق شبکه وای فای را داشته و به همین طریق کل دستگاه های در دسترس شرکت را به ۷۲ میلیون واحد رسانده است. سامبا تی وی داده های مرتبط به دیگر دستگاه های متصل به شبکه وای فای نظیر موبایل و لپ تاپ و حتی عادات پخش کاربران برای تماشای شبکه های خاص را نیز به شرکتهای تبلیغاتی می فروشد. این شرکت ها نیز با توجه داده های دریافتی تبلیغات خاصی را پیرامون یک برند یا ابزار خاص برای بیینده به نمایش درمی آورند.

اردوغان ۱۸ هزار تَن از کارکنان دولتی را اخراج کرد
چند روز پیش از آغاز به کار رسمی رجب طیب اردوغان به عنوان رییس جمهور سیستم جدید ترکیه، بیش از ۱۸ هزار نفر از کارکنان این کشور از مشاغل دولتی اخراج شدند. بر اساس آخرین حکم دولتی صادر شده تحت وضعیت فوق العاده در ترکیه، نزدیک به ۹ هزار پرسنل پلیس و بیش از ۶ هزار نفر از مسوولان در ارتش، نیروی دریایی و هوایی و هم چنین نزدیک به ۲۰۰ نفر از دانشگاهیان از کارشان برکنار شدند. ترکیه بعد از کودتای نافرجام ۲۰۱۶ وضعیت فوق العاده در این کشور اعلام کرد. تحت این وضعیت هزاران نفر از مردم ترکیه بازداشت، اخراج و تعلیق شدند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از