روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 1,036
  • 882
  • 994,949
اخبار کوتاه

کشتن جغد برای جذب زنان
مرد هندی براساس یک افسانه جادوگری قدیمی جغدها را می‌کشت تا بین زنان از جذابیت بیشتری برخوردار شود.
به گزارش دهلی نیوز، این مرد که خود متأهل و دارای سه فرزند بوده همچنان به دنبال مجذوب کردن زنان بوده است.
راننده کامیون ۴۰ ساله به جرم استفاده از جادوی سیاه و خرافه‌گری و کشتن جغدها توسط مأموران پلیس دهلی بازداشت شده است.
گزارش‌های پلیس نشان می‌دهد که این مرد ناخن‌های جغد را کنده و بر کبد و کلیه‌های خود کشیده تا با استفاده از جادوی سیاه هر زمان زنی به وی نگاه می‌کند مجذوبش شود.

مراسم عجیب هندی‌ها
طبق یک مراسم مذهبی هر سال گروهی از مردان هندی روی زمین دراز کشیده و اجازه می‌دهند تا گاوها از روی بدن شان یورتمه بروند.
به گزارش دیلی میل، پیروان مذهبی این فرقه بر این باورند که عبور گاوهای گرسنه از روی بدن شان سبب می‌شود تا ثروت و رفاه بیشتری به زندگی‌شان روی آورد.
این فرقه در ایالت مادایا پرداش زندگی می‌کنند و هر سال گاوها درحالی که بر سر و گردن‌شان گل آویخته شده از روی مردم عبور می‌کنند.
هر گاو وزنی معادل ۱۳۷ کیلوگرم دارد.

قتـل به خاطر  رقص چـوب در عروسـی !
آخرین جلسه پرونده قتل به خاطر رقص چوب در عروسی، با حضور قاتل و اولیای دم مقتول، در شعبه ۵ دادگاه کیفری تهران برگزار شد.
به گزارش خبرنگاران قاتل متهم بود که در عروسی یکی از بستگانش به دلیل درگیری بر سر رقص چوب، مقتول را با چاقو به قتل رسانده است.
درگیری منجر به جنایت در زمان اجرای «رقص محلی چوب‌بازی» میان مقتول و یکی دیگر از دعوت‌شدگان در مراسم عروسی آغاز شده و با دخالت اعضای خانواده و بستگان درگیری شدت پیدا می کند.
چندین نفر از طرفین درگیری نیز با چاقو مجروح شده‌اند و نهایتا مقتول به علت اصابت ضربه چاقو به سینه به قتل رسیده است.
گویا مقتول قصد گرفتن چوب‌دستی یکی از میهمانان را داشته که همین موضوع انگیزه آغاز درگیری ها شده است.
قاتل بعنوان آخرین دفاع مدعی شد که قتل کار وی نبوده و ضربه ای که وی زده به فرد دیگری برخورد کرده که قاضی در پاسخ گفت: قتل توسط شما و چاقویی که در دست شما بوده محرز است.
رییس شعبه پنجم دادگاه کیفری تهران ختم جلسه دادگاه را جهت صدور رای اعلام کرد.

مرگ دسته جمعی لاکپشت‌ها در ساحل روستای درک
مدیرکل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان با تائید خبر مرگ ۳۵ لاکشپت در سواحل روستای درک گفت: لاکپشت‌ها در تور‌های صیادان غیرمجاز گیرافتاده بودند و این تور‌ها باعث خفگی آن‌ها شده است
وحیدپورمردان مدیرکل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگاران از مرگ دسته کشف حدود ۳۰ لاشه لاکپشت از گونه‌های مختلف در سواحل روستای درک در شهرستان کنارک این استان خبر داد و گفت: با گزارش همیاران و دوستدارن محیط زیست در این استان از وجود این لاشه‌ها خبر دار شدیم.
مدیرکل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: همکارانش در یگان حفاظت محیط زیست به محل گزارش شده مراجعه و حدود ۳۰ لاشه لاکپشت را جمع آوری کردند.
وی با بیان اینکه صیدغیرمجاز آبزیان دریایی موجب بروز این اتفاق بوده است ابراز داشت: لاکپشت‌ها در تور‌های صیادان غیرمجاز گیرافتاده بودند و این تور‌ها باعث خفگی آن‌ها شده است.
پورمردان تصریح کرد: در بررسی‌های انجام گرفته از سوی کارشناسان این اداره تکه‌های تور در سیستم گوارشی این حیوان پیدا شده است.
وی از اقدامات انجام گرفته از سوی این اداره کل پس از رخ دادن این حادثه به گشت مستمر نیرو‌های یگان محیط زیست و انجام مکاتبات با اداره شیلات به منظور کنترل بیشتر صید و صیادان اشاره کرد و گفت: سواحل این استان مامن مناسبی برای حیات مرجان‌ها و لاکپشت‌ها است.
مدیرکل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: به صورت مستمر دوره‌های کارگاهی آموزشی برای صیادان در این استان برگزار می‌شود، اما وضعیت معیشتی نامناسب و دسترسی به آب‌های آزاد برای صید غیرمجاز انگیزه ایجاد کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز