روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 350
  • 659
  • 1,437,911
اختصاص بخشی از یارانه سوخت به سلامت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: اگر بخشی از یارانه‌ سوخت، به حوزه سلامت اختصاص پیدا کند، شاهد ارتقای سطح سلامت مردم و کاهش بار بیماری ها خواهیم بود.
محمد حسن‌نژاد، امنیت، سلامت و آموزش را از مهم ترین وظایف حاکمیت بر اساس قانون اساسی عنوان کرد و افزود: از آنجایی که بیشتر مردم با مساله بهداشت و درمان سروکار دارند این مساله همواره در تخصیص‌های بودجه سالیانه مورد توجه دولت و مجلس بوده است و مسلما از آنجایی که در ارتباط مستقیم با مردم هستیم و مشکلات آنان را می دانیم از این بخش حمایت خواهیم کرد.
وی ادامه داد: برای دست‌یابی به جامعه سالم باید کاری کنیم که مردم به ویژه اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه توان پرداخت هزینه‌های بهداشت و درمان را داشته باشند و به همین دلیل حاکمیت موظف است که این شرایط را در جامعه فراهم کند چرا که بسیاری از افراد توان مراجعه به بخش خصوصی را ندارند و نباید خدشه‌ای به این حوزه وارد شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، تاکید کرد: بیشتر منابع بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از بیمه‌ها دریافت می‌شود که عدم اختصاص به موقع منابع به بیمه سلامت، بیمارستان ها را در ارائه خدمت به بیماران با مشکل مواجه خواهد کرد. به همین دلیل دولت و مجلس باید منابع ویژه‌ای به این بخش اختصاص دهند تا به شرایط گذشته بازنگردیم و روز به روز شاهد ارتقا و پیشرفت این حوزه باشیم.
حسن نژاد گفت: اگر یارانه‌ قابل توجهی که به سایر حوزه ها از جمله سوخت تخصیص می یابد، به بخش سلامت و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی اختصاص پیدا کند، شاهد ارتقای سلامت مردم و کاهش بار بیماری‌ها خواهیم بود که تحقق این موضوع مستلزم نگاه ویژه دولت مردان است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز