روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 285
  • 826
  • 1,439,551
اختلاف های گذشته عامل اصلی توقف طرح راه آهن اردبیل

نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود اختلاف بین مسئولان وقت گذشته مهم ترین عامل توقف پروژه حیاتی راه آهن اردبیل، میانه است.
دکتر بشیر خالقی در آئین تجلیل از خبرنگاران خلخال و در جمع بازاریان و اصناف این شهرستان افزود: در حالی که تا سال ۱۳۸۵ برای عملیات اجرایی طرح راه آهن اردبیل – میانه بیش از پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده بروز اختلاف بین مسوولان وقت استان بر سر تغییر مسیر راه آهن موجب توقف این طرح مهم و حیاتی استان شد.
وی گفت: اختلاف سال های گذشته استان هنوز هم بر این پروژه سایه افکنده و در حالی که قبل از سال ۸۵ کارهای اساسی و زیربنایی این طرح از جمله احداث ۲۳ کیلومتر در طول مسیر انجام شده در سال گذشته تنها ۱۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای ادامه عملیات این پروژه منظور شده بود که ۷۰ میلیارد ریال از این اعتبار تخصیص یافت.
او اظهار کرد: با وضعیت اعتباری موجود امیدی به تکمیل و بهره برداری از این طرح نیست.
وی با بیان اینکه وحدت تنها عامل توسعه استان اردبیل از جمله شهرستان توسعه نیافته ای همچون خلخال در این استان است گفت: عامل مهم و اصلی توسعه نیافتگی خلخال نیز وجود اختلاف بین مسئولان با همدیگر و یا با مردم و نیز اختلاف موجود بین مردم شهرستان با یکدیگر بوده است.
وی افزود: در صورتی که اختلافات گذشته بر سر نحوه اجرای پروژه های عمرانی شهرستان ادامه داشته باشد انتظار توسعه همه جانبه شهرستان و نجات آن از بن بست اقتصادی و اجتماعی دور از انتظار است.
وی گفت: اختلافات بین مسئولان وقت موجب حذف ردیف اعتبارات ملی پروژه فاضلاب خلخال در سال ۹۲ شده و در حالی که ۲۰ کیلومتر از کار شبکه گذاری فاضلاب شهری خلخال باقیمانده و مردم شهر نیازمند اجرای کامل طرح هستند اختلافات ، مسوولان وقت شهرستان را از حذف شدن ردیف اعتباری ملی این پروژه حیاتی شهرستان غافل کرده است.
نماینده خلخال با بیان اینکه هر وقت و هر جا بویی از اختلاف و نفاق بوده آن منطقه از مسیر توسعه کشور دور افتاده گفت: در سال های اخیر اتفاق نظر مسئولان و وجود وحدت بین مسوولان و مردم شهرستان موجب پیشرفت کارهای عمرانی ، اقتصادی و اجتماعی شهرستان شده و انتظار می رود اصحاب رسانه خلخال در تقویت این وحدت و زمینه سازی برای توسعه همه جانبه مسوولان اجرایی را یاری کرده و با حضور در صحنه مانع بروز هرگونه اختلاف شوند.او گفت: اختلاف ذهن مسوولان گذشته خلخال را مشغول کرده و مانع از رسیدگی به امورات مختلف مردم شهرستان از جمله رسیدگی به مشکلات مربوط به بیکاری و مهاجرت گسترده شده است.
خالقی اظهار کرد: در حالی که میانگین کشوری اراضی تحت مدیریت محیط زیست در مناطق مختلف کشور ۱۰ درصد از مساحت مناطق است بی توجهی مسوولان گذشته به این امر موجب قرار گرفتن ۳۷ درصد از کل مساحت شهرستان در اختیار محیط زیست شده و همین امر هم هر گونه توسعه کشاورزی ، صنعتی و یا گردشگری را در این شهرستان متوقف کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز