اخذ مالیات از خریداران ۲۵ سکه به بالا

رییس سازمان مالیاتی گفت: در سال جاری به دنبال کاهش مالیات عملکرد تولید از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد هستیم که مجلس و نهاد ریاست جمهوری نیز موافقت کلی خود را با این موضوع اعلام کرده اند.
سید کامل تقوی نژاد در نشست خبری که در سازمان مالیاتی برگزار شد با بیان اینکه، در سال ۹۷ به دنبال اعتماد آفرینی هستیم که این امر منجر به حفظ حقوق مودیان خواهد شد. در این بین مبارزه با فرار مالیاتی در کنار حمایت از تولید و اشتغال در دستور کار سازمان قرار دارد.
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه اطلاعات مربوط به ۵۰ خریدار اول سکه از بانک مرکزی دریافت شد،گفت: بر اساس پیشنهاد ما به شورای هماهنگی اقتصاد خریداران تا ۲۵ سکه معاف از مالیات و خریداران بیش از ۱۰۰۰ سکه باید تا ۳۵ درصد مالیات بپردازند.
وی افزود، در خصوص واردکنندگان خودرو عملیات ماده ۱۸۱ قانون مالیاتهای مستقیم اجرا میشود. براین اساس تنها برای یک واردکننده ۸۳۰ میلیارد برگ تشخیص مالیات صادر شده است.
تقوی نژاد ادامه داد، واردکنندگان خودرو اجازه دارند اظهارنامه خود را در تیر ۹۸ ارایه کنند و وصول مالیات انها به سال ۹۹ موکول میشد اما تصمیم گرفتیم از ظرفیت ماده ۱۶۳ قانون مالیاتهای مستقیم استفاده کنیم. به این ترتیب با مکاتبه انجام شده به دنبال اخذ مالیات علی الحساب هستیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از