روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 3
  • 703
  • 260
  • 1,440,718
اخلاق حرفه ای در مدیریت شهری

نشست کارگاهی اخلاق حرفه ای در مدیریت شهری با حضور دکتر فرامرز قراملکی، رییس دانشکده اخلاق حرفه ای دانشگاه تهران در شهرداری تبریز برگزار گردید.
دراین نشست ، دکتر قراملکی با پرسش این سئوال که آیا می ارزد روی اخلاق در شهرداری سرمایه گذاری کنیم یا نه؟ به استقبال نظرات مشارکت کنندگان در این کارگاه رفت .
وی با تاکید بر اینکه خروجی مهم اخلاق حرفه ای در سازمان ها پیش بینی پذیری است گفت : به نظر م برای مدیریت شهری مهمتر از پیش بینی پذیری وجود ندارد. این سخنان او با تائید و همراهی دکتر بهشتی عضو شورای شهر تبریز مواجه گردید.
بهشتی با انتقاد از عدم ثبات قوانین در شهرداریها اظهار داشت: مردم بدلیل تعویض مکرر قوانین و آئین نامه علاوه بر اینکه سر درگم هستند، از سوی دیگر اعتمادشان به سازمان نیز دستخوش تغییر قرار میگیرد.
وی البته تدوین عوارض محلی بصورت سالانه را هم محل اشکال دانست و تدوین برنامه ۵ ساله در شهرداری تبریز را گام مهمی به سمت پیش بینی پذیری عنوان نمود.
دکتر قراملکی بلاتکایفی محیط، استرس، سلب اعتماد از سازمان، تخریب رابطه های آسان با محیط، زمینه فساد اداری و مالی، تنشهای هیجانی، آسیب پذیری فرهنگ سازمانی ، رشد گروه های مخرب ، عدم کارآفرینی سازمان، کاهش بهره وری و تسری این عادتها به بقیه سازمان ها را از آثار پیش بینی ناپذیری عنوان نمود و گفت: متاسفانه برخی از قوانین موجود کشور و یا سازمان ها ترویج دهنده نوعی فرهنگ چاپلوسی و یا ریاکاری است. وی همچنین رعایت اخلاق حرفه ای در سازمان را نیز موجب افزایش بهره وری، بالا رفتن کیفیت خدمات ، امنیت روانی، تبدیل تهدید به فرصت، مدیریت تعارضات، جلب اعتماد شهروندان و افزایش توان کار گروهی دانست و گفت : اخلاق حرفه ای به معنای مسئولیت پذیری صاحبان مشاغل و سازمان ها در برابر حقوق صاحبان حق در دو سطح قابل پیگیری است هم در سطح فردی و هو در سطح سازمانی .وی در پایان اظهارداشت: برای اخذ نتایج مطلوب از پیاده سازی اخلاق حرفه ای باید هم رویکردهای فردی و هم رویکردهای سازمانی مورد مطالبه و پیگیری جدی قرار گرفته و باید دنبال یک سازمان اخلاقی باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز