روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
ارائه‌ی کارت هوشمند سلامت در آینده‌ی نزدیک

مدیرکل خدمات درمانی تأمین اجتماعی آذربایجان‌شرقی ازحذف دفترچه و ارائه‌ی کارت هوشمند سلامت در آینده‌ی نزدیک خبر داد.
به گزارش شهریار، جمال الدین نیک نامی در نشست خبری مدیران تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد:مراجعان در طی یک سال آینده با ارائه‌ی شماره‌ی ملی و بدون دفترچه ویزیت و پذیرش خواهند شد.
وی گفت: حدود ۸۳۲ میلیارد تومان توسط بخش درمانی بیمه‌ی استان هزینه‌ی درمان شده که از این میزان، حدود ۲۳۲ میلیارد آن مربوط به درمان مستقیم و مابقی صرف درمان غیر مستقیم شده است.
وی افزود: درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های ملکی با درمان مستقیم سر و کار دارند و در این مکان‌ها کاملاً رایگان است.
ولی موسسات تشخیصی، داروخانه، رادیولوژی‌ها و بیمارستان‌های خصوصی درمان غیر مستقیم را عهده دار هستند.
نیک نامی با اشاره به خدمات سال گذشته‌ی بخش درمان تامین اجتماعی استان گفت: تهیه‌ی دستگاه رادیولوژی دیجیتال با صرف هزینه‌ی یک میلیارد و ۶۱۵ میلیون تومان و تهیه‌ی دستگاه ماموگرافی در بیمارستان ۲۹ بهمن، ارتقاء هتلینگ با محوریت مشتری مدار از جمله در بیمارستان عالی نسب با اعتبار چهار میلیارد تومان و بازسازی بیمارستان ۲۹ بهمن با اعتبار یک میلیارد ریال از جمله اقدامات این بخش می باشند.
وی عنوان کرد: استقرار سیستم مدیریت و کیفیت و دریافت ایزو ۹۰۰۱ با ورژن ۲۰۱۵ از افتخارات بخش درمان تامین اجتماعی استان است و این ایزو در افزایش کیفیت و کمیت مدیریت بسیار موثر است.
وی افزود: بیمارستان عالی نسب در سطح استان و پس از بیمارستان ۲۹ بهمن رتبه ی دوم را دارا است که از نظر شاخص های مدیریتی و سرویس دهی بسیار اهمیت دارد.
مدیرکل خدمات درمانی تأمین اجتماعی آذربایجان‌شرقی با اشاره به استفاده ی پزشکان از سیستم پکس گفت: پزشکان با استفادا از سیستم پکس می توانند از طریق اینترنت، بیمار را در حال اسکن شدن ببینند و یا سایر اقدامات را ارزیابی کند.
وی تاکید کرد: امکان ارائه ی سرویس به بیماران بین المللی در بیمارستان عالی نسب نیز وجود دارد و به همین دلیل ۶۰۰ متر مربع فضای جدید برای درمانگاه در بیمارستان عالی نسب اختصاص داده شد.
وی افزود: درمانگاه هشترود با اعتباری بالغ بر شش میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان افتتاح می‌شود و درمانگاه ملکان و عجب شیر نیز کلنگ زنی شده و در مرحله‌ ییمانکاری است.
نیک نامی عنوان کرد: طبق برنامه و زمانبندی، کلنگ زنی بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی در شهرک خاوران، تا پایان شهریور و پس از طی بروکرواسی اداری آن در شهرداری شروع خواهد شد.
وی گفت: برنامه هایی نیز برای احداث پلی کلینیک در حد فاصل بین اسکو و سهند و همچنین در بستان آباد نیز در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: در مقایسه با سال گذشته، زایمان های سزارین ۰/۰۲ درصد کاهش داشته اشت و زایمان های طبیعی بدون درد نیز راه اندازی شده است.
مدیرکل خدمات درمانی تأمین اجتماعی استان با اشاره به افزایش هزینه ها پس از طذح تحول سلامت گفت: هزینه های درمان غیر مستقیم پس از طرح تحول سلامت افزایش یافت و نتوانستیم هزینه‌های طرف قرارداد را به موقع پرداخت کنیم. همچنین بیکاری نیز به شدت درآمدهای تامین اجتماعی را تحت تاثیر قرار داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز