روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
ارائه تسهیلات کلان به پیام‎رسان‌های داخلی برای خسارات ناشی از فیلترینگ تلگرام

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی از ارائه تسهیلات کلان به پیام‎‌رسان‌های داخلی و تلاش برای ارتقاء این پیام‌رسان‌ها در جهت تعدیل خسارات ناشی از فیلترینگ تلگرام خبر داد.
مهدی خرامش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تلگرام در سطح دنیا ۱۸۰ میلیون نفر و در ایران ۴۰ میلیون نفر کاربر دارد، مشاغل بسیاری در تلگرام راه‌اندازی شده بود که قطعاً با فیلترینگ آن خساراتی متوجه افراد و کاربران مختلف می‌شود که برای تعدیل این خسارات حاضریم از پیام‌رسان‌های داخلی حمایت کنیم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با افزایش کاربران پیام‌رسان سروش به ۵ میلیون نفر، شاهد بروز مشکلات زیادی در این نرم‌افزار بودیم، افزود: دغدغه ما ارتقاء پیام‌رسان‎های داخلی است و تسهیلات کلانی به این پیام‌رسان‌ها ارائه شده است، چرا که در شرایط فعلی تنها راهکار برای مواجهه با بحث فیلترینگ تلگرام، ارتقاء زیرساخت‌ها و حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی است.
خرامش در ادامه صحبت‌های خود مروری بر عملکرد اداره‌کل ارتباطات و فناوی اطلاعات استان پرداخت و گفت: اداره‌کل ICT از نیمه اول سال ۹۱ در استان افتتاح شده و در چند سال اخیر اقدامات چشمگیر و ارزنده‌ای انجام داده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: هماهنگی تمام اپراتورها در سطح استان بسیار مطلوب بوده و مدیران تحت امر در راستای اهداف عالی وزارتخانه گام برمی‎دارند و همکاری تنگاتنگی با دستگاه‌های نظارتی و حاکمیتی استان مثل استانداری داریم.
۱/۶ میلیون خط تلفن ثابت در آذربایجان‌شرقی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی توضیح داد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان ۴۳/۱۵ درصد بوده و تعداد یک میلیون و ۸۷۹ هزار و ۶۴۶ شماره منصوبه داریم که نسبت به سال ۹۵ حدود ۲/۵ درصد رشد داشته است، تعداد شماره‌های دایر نیز یک میلیون و ۶۴۲ هزار و ۸۸۸ شماره است که رشد یک درصدی نسبت به سال ۹۵ را نشان می‌دهد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی ابراز داشت: ضریب نفوذ تلفن همراه در استان ۱۰۰ درصد است که در این میان همراه اول ضریب نفوذ ۶۴/۱۷ درصد و رشد نیم درصدی، ایرانسل ضریب نفوذ ۳۶/۱۲ درصد و رشد ۷/۵ درصدی و رایتل با ضریب نفوذ ۱/۶۷ و رشد ۵۰ درصدی نسبت به سال ۹۵ را به خود اختصاص می‌دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز