روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 687
  • 702
  • 1,334,888
ارائه تکنولوژی شرکت ژاپنی در زمینه تصفیه فاضلاب شهری تبریز

با حضور معاونان شهردارتبریز و هیات مدیره شرکت ژاپنی، تکنولوژی این شرکت برای استفاده در تصفیه فاضلاب شهری تبریز، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش شهریار، در این جلسه که با حضورمدیرکل حوزه شهردار و معاونین فنی، عمرانی و خدمات شهری برگزار شد، مدیرعامل شرکت آساهی‌کاسه‌ای ژاپنی، گزارش از آخرین دستاوردهای خود در زمینه تصفیه فاضلاب شهری و تزریق آب حاصل از این تصفیه به سیستم های آب آشامیدنی یا آب سالم برای کشاورزی، ارائه کرد.
هیرویوکی مائه دا، با تشریح وضعیت بحرانی آب در خاورمیانه و به ویژه در ایران، متذکر شد: این شرکت با تکیه بر تکنولوژی نوین خود، ۲۰درصد میزان آب مصرفی در کل دنیا را تامین می کند و دوام و گارانتی تجهیزات فنی و غشاها و فیلترهای تولیدی شرکت نیز، بیش از ده سال است.
سیاوش مکانی، مدیرکل حوزه شهردار، ضمن تشکر از حضور این شرکت در تبریز، گفت: با وجودی که متولی موضوع آب در کشور و شهرما، شرکت آب و فاضلاب است، با این حال، شهرداری تبریز، از این تکنولوژی برای تامین آب مورد نیاز در پارک ها و فضاهای سبز شهری و کارهای خدماتی، استفاده می کند.
محمدحسین اسحقی، معاون فنی و عمرانی شهردارتبریزهم، با بیان اینکه در ایاران و در تبریز، تکنولوژی های مختلفی در خصوص تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد، اظهار داشت: با این حال تکنولوژی ارائه شده توسط این شرکت، بحثی جدید است که امیدواریم با در نظر گرفتن شرایط تبریز و تطبیق هزینه با موقعیت اقتصادی شهرداری تبریز، بتوانیم از آن بهره مند شویم.
در ادامه این جلسه، علی مدبر، معاون خدمات شهری و اجرایی شهردارتبریز، با اشاره به گستردگی زیرمجموعه این معاونت، تصریح کرد: با بررسی میزان آب مصرفی، می توان با تصفیه فاضلاب، جلوی هدررفت آب را گرفت و این امر، برای معاونت خدمات شهری فرصتی است که بتواند خدمات بیشتری را در حوزه فضای سبز و خدمات شهری، ارائه کند.
وی اضافه کرد: استفاده از تجربیات کشورهای پیشرفته و از جمله ژاپن در زمینه استفاده بهینه از آب و بازچرخانی آن، می تواند در راستای تحقق این اهداف، مفیدواقع شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز