روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 21
  • بازدید دیروز: 1,118
  • کل بازدید ها: 877,968
ارائه یک الگوی یکپارچه درشناخت فاکتورهای مؤثرمصالح ساختمانی سبز

ارزیابی جامع پتانسیل مصالح ومواد ساختمانی همواره یکی از عوامل بسیار حیاتی در رابطه با نسل آینده ساختمانهای سبز می باشد. این امر میتواند منجر به کاهش آلودگی، جلوگیری از ضایعات، و استفاده مجدد از مصالح شده به گونه ای که کاهش اثرات مخرب ساختمانی بر محیط زیست پیرامون را به دنبال دارد. هدف ارائه یک چهارچوب یکپارچه بر اساس فاکتورهای خاص برای مواد و مصالح ساخت با توجه به علم درساختما نهای سبز است.
در این چهارچوب روش شناختی، سه نوع از فاکتورهای پیاده سازی مصالح (Eco-labeling) برچسب گذاری ساختمانی پایدار مورد بحث و بررسی قرار میگیرند: پیاده سازی سیستم اقتصادی ، سیستم زیست محیطی، و سیستم اجتماعی. این مطالعه نشان می دهد که رشد و پیشرفت در تکنولوژی ساختمانهای سبز با انتخاب مصالح بر اساس سیستم برچسب گذاری استاندارد امکان پذیر می باشد. برچسب گذاری مصالح ساخت می تواند عامل مفیدی در انتخاب مواد و مصالح پایدار برای ایجاد یک محیط زیست استاندارد و مناسب در فضای داخلی و خارجی ساختمان باشد.
نتیجه گیری
اهمیت علم برچسب گذاری سازه های پایدار به مسائلی شامل فاکتورهای اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی باز می گردد برای انتخاب شایسته و مناسب مواد و مصالح نیاز است تا یک سنجش سیستماتیک بر اساس یک رویکرد جدید صورت گیرد. روش برچسب گذاری می تواند مواد و مصالح را از لحاظ کیفی و با استفاده از. فاکتورهای ارائه شده در چهارچوب ارزیابی کند فاکتورهای اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی نقش مهمی در علم برچسب گذاری مواد و مصالح ساختمانهای سبز ایفا می کنند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز