روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 1,086
  • بازدید دیروز: 1,309
  • کل بازدید ها: 834,280
ارتباط افت سریع فشار خون در میانسالی با زوال عقل

مطالعه محققان دانشگاه جان هاپکینز نشان می دهد افت سریع فشار خون در میانسالی با احتمال ابتلا به زوال عقل در سال های آتی زندگی ارتباط دارد
افت سریع فشار خون در افراد میانسال هنگامی که از وضعیت نشسته برمی خیزند، می تواند باعث سرگیجه آنها شود؛ این افت موقت موسوم به کاهش فشار خون وضعیتی – که شکلی از کم فشاری خون است – باعث کاهش جریان خون به مغز می شود و به آن صدمه می زند.
افت فشار خون در تعریف به کاهش ۲۰ میلی متر جیوه یا بیشتر در فشار خون سیستولیک یا ۱۰ میلی متر جیوه یا بیشتر در فشار خون دیاستولیک اطلاق می شود.
آندریا رولینگز در دانشکده بهداشت عمومی جان هاپکینز گفت: افت فشار خون هر چند زودگذر، اما می تواند تاثیرات بلندمدتی داشته باشد و براساس یافته ما، افراد میانسال مبتلا به کاهش فشار خون وضعیتی، ۴۰ درصد بیشتر از سایرین در معرض خطر زوال عقل هستند.
محققان برای این پژوهش داده های مطالعه دیگری را مد نظر قرار دادند که ۱۵ هزار و ۷۹۲ نفر بین سنین ۴۵ تا ۶۴ سال در آن شرکت کرده بودند.
نتایج این مطالعه نشان داد احتمال ابتلا به زوال عقل در شرکت کنندگان مبتلا به افت فشار خون وضعیتی در قیاس با سایرین ۴۰ درصد بیشتر است، به علاوه این افراد ۱۵ درصد افزایش زوال شناختی را نشان دادند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز