روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 251
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 842,463
ارتقای کیفی مراکز دانشگاهی اولویت اصلی وزارت علوم

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام اینکه تعداد دانشجویان برخی از مراکز عالی آموزشی نسبت به ۱۰ سال گذشته به یک چهارم کاهش یافته است، گفت: با توجه به این شرایط خبر گلنک زنی طرح های عمرانی دیگر چندان مهم نیست و ما به دنبال ارتقای کیفی مراکز آموزشی هستیم.
سیدضیا هاشمی در جلسه روسای دانشگاه های آذربایجان غربی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین راهکارهای توسعه کیفی توجه به پایان نامه های دانشجویی است، افزود: روسای دانشکده های دولتی در کشور پایان نامه ها را به ارائه راهکار عملی برای پیشرفت کشور و ارتباط هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه سوق دهند و از پرداخت به مقاله های خنثی اجتناب کنند.
وی از بررسی دوباره طرح بومی گزینی در دانشگاه ها خبر داد و اضافه کرد: این طرح در راستای احیای عدالت اجتماعی در مراکز آموزش عالی مورد بررسی دوباره قرار می گیرد.وی با تاکید بر اینکه دانشگاه باید وارد چالش های ملی شود، اظهار کرد: دانشگاه باید راهکارهای لازم برای مقابله با مشکلات مختلف را ارائه دهند.
سرپرست وزارت علوم با اشاره به وضعیت نامناسب دریاچه ارومیه از رئیس دانشگاه ارومیه خواست تا پژوهشکده دریاچه ارومیه به طور جد اقدام به پژوهش و ارائه راهکار عملی برای احیای نگین آبی آذربایجان کند.
هاشمی با بیان اینکه نمی توان با سیاست های دهه ۱۳۶۰ شمسی اقدام به برنامه ریزی برای آینده کرد، افزود: دانشگاه فضایی پویا می طلبد تا همگام با جامعه اقدام به افزایش آگاهی مردم کند. وی همچنین با اشاره به ضرورت حفظ اتحاد میان اقوام مختلف در کشور گفت: دانشگاه در تقویت روحیه تعامل، همبستگی و وحدت میان اقوام نقش کلیدی و تاثیرگذار دارد و وزارت علوم در این راستا سیاست های مختلفی را اجرایی می کند.
وی با بیان اینکه وزارت علوم پرداخت علمی و تخصصی در زمینه اتحاد بین اقوام را در دستور کار قرار داده است، اظهار کرد: حس اخوت بین اقوام باید تقویت شود.
وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در رابطه با ضرورت حفظ وحدت بین اقوام اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب تنش های قومی را ناروا می دانند و این باید مدنظر و سرمشق مسئولان مربوطه قرار گیرد.
سرپرست وزارت علوم با اشاره به نقش دانشگاه ارومیه در ایجاد همبستگی بین اقوام افزود: این دانشگاه در استانی واقع شده که موزائیکی از اقوام است و می تواند با ورود تخصصی و علمی به این حوزه نقش تعیین کننده ای داشته باشد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز