روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 468
  • 769
  • 1,387,470
اردوغان قول داد تا در کنار «برادران قطری» خود بماند

رئیس جمهوری ترکیه به عربستان تاکید کرد تا به عنوان “خادم حرمین شریفین” در تنش به وجود آمده در خلیج فارس ایفای نقش کند و قول داد تا در کنار “برادران قطری” بماند.
به گزارش از شبکه خبری الجزیره، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه پس از تایید استقرار نیروهای این کشور در قطر،‌ خواستار لغو تمامی تحریم‌های مورد حمایت عربستان علیه دوحه شد و گفت:‌ ریاض باید به جای عداوت و دشمنی برادری داشته باشد.
رئیس جمهوری ترکیه همچنین به بیان این مساله پرداخت که منزوی کردن و به حاشیه راندن قطر راه حل مشکلات منطقه‌ای نیست و قول داد که هرچه در توان دارد برای پایان دادن به این بحران به کار بگیرد.ما برادران قطری خود را رها نمی‌کنیم. من از دولت ریاض یک درخواست ویژه دارم. شما بزرگترین و قدرتمندترین کشور حوزه خلیج فارس هستید. ما شما را خادم دو مکان مقدس (مدینه و مکه) می‌دانیم. شما باید برای برادری و نه دشمنی و عداوت تلاش کنید. شما باید برادران را در کنار هم قرار دهید. این دقیقا چیزی است که ما از شما انتظار داریم. ما نمی‌خواهیم جدا شویم. باید این تحریم‌ها علیه قطر پایان یابد.
رئیس جمهوری ترکیه درباره اتهامات وارده به قطر که باعث بروز این تنش در منطقه شده نیز گفت: چنین چیزی اصلا وجود ندارد. قطر از افراط گرایی حمایت نمی‌کند. دوحه هرگز از تروریسم حمایت نمی‌کند. برخی از کشورها از بابت کمک‌های غذایی ما به برادران قطری‌مان راضی نیستند. اما باید بگویم که ما به این کار ادامه می‌دهیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز