روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 23
  • 654
  • 999,225
ارز حاصل از صادرات باید به جامعه بازگردد

استاندار آذربایجان ‌شرقی با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی در خصوص پیمان‌سپاری ارزی گفت: این بخشنامه ناظر بر این است که ارز حاصل از صادرات به اقتصاد جامعه بازگردد.
مجید خدابخش در چهل و سومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی، اظهار کرد: انرژی ما بیشتر روی صادرات است و اگر بخواهیم این صادرات دوام یابد، باید ارز حاصل از صادرات به جامعه برگردد.
وی افزود: باید به واردات هم توجه کنیم، در حال حاضر در شرایط تحریم قرار داریم، باید شاهد فراوانی و رونق در کالاها باشیم و از ظرفیت مناطق آزاد استفاده کنیم.
استاندار آذربایجان ‌شرقی در ادامه سخنان خود اذعان کرد: طبق اعلام برخی از تولیدکنندگان درصد قابل توجهی از ماده اولیه کارخانجاتی که شکلات تولید می‌کنند، وارداتی است و در این شرایط باید ماده اولیه به فراوانی و رونق برسد.
خدابخش در عین حال خاطرنشان کرد: موضوع واردات و تأمین مواداولیه یک رکن است که باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار آذربایجان ‌شرقی تاکید کرد: در کنار این که باید جلوی احتکار و گران‌فروشی گرفته شود، باید رونق ایجاد شود و بعد از آن قیمت‌گذاری و توزیع مناسب کالا نیز اولویت بعدی است.
در این جلسه مواردی مثل بررسی موانع اجرایی بند و تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷، بررسی اجرای مصوبات مرتبط با حوزه فرش دستباف استان، بررسی پیشنهادهای اصلاحی مربوط به بخشنامه بانک مرکزی در خصوص پیمان‌سپاری ارزی، بررسی پیش‎نویس آیین‌نامه پیشنهادی ستاد و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، معرفی و تصویب عضویت اعضای بخش خصوصی و تعاونی، بررسی پیشنهادهای کمیته عمران شورای گفت‌وگوی استان در خصوص مشکلات انبوه‌سازان مسکن و ساختمان در فرآیند اخذ از شرکت‌های خدمات‌رسان مطرح شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز