روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 53
  • 514
  • 1,144,822
ارز دولتی رونق سفره ملّت یا جیب پرکن دلالها

در ماههای اخیر طبق آمارهای رسمی ۱۴ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی ملت از طرف دولت تخصیص و پرداخت گردید تا سفره مردم از رونق نیفتاده و بتوانند زندگی عادی خود را با کمترین التهاب سپری کنند اما پس از گذشت نزدیک به ۱۰ ماه از این اقدام ، نه تنها رونقی در سفره مردم دیده نشد بلکه سفره ملت روز به روز کوچکتر شده و در آن طرف ماجرا ، جیب دلالان متصل به نهادهای حاکمیت و قدرت ، هر روز پرتر و پرمایه تر گردید . گویا تصمیم ارزی دولت برای دلالان بود تا مردم بینوای کشور.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید اختصاص ارز دولتی به کالاهای اساسی تاثیر معکوس داشت.
غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ان با اشاره به بی اثر بودن اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی بر سفره های مردم، گفت: یکی از ایرادات و چالش هایی که در زمان تنظیم بودجه سال ۹۸ با دولت داشتیم همین بحث اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تامین ارز کالاهای اساسی بود، اکثر نمایندگان براین باور بودند که اختصاص ۱۴ میلیارددلار به ارزش ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی نه تنها مشکل را حل نمی کند بلکه اثر معکوس بر بازار و سفره مردم می گذارد.
مواد غذایی
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به تجربه اختصاص ارز به کالاهای اساسی در سال گذشته، ادامه داد: تاثیر منفی این اقدام را سال ۹۷ تجربه کردیم و ابتدای سال نیز شاهد بودیم این روش تاثیر معکوس بر بازار دارد و قیمت ها را افزایش می دهد.
اکثر نمایندگان براین باور بودند که اختصاص ۱۴ میلیارددلار به ارزش ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی نه تنها مشکل را حل نمی کند بلکه اثر معکوس بر بازار و سفره مردم می گذارد.
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: با این حال به دولت فرصت داده ایم که اگر نمی تواند بازار را کنترل کند با مکانیزم دیگری حتی شده به روش کوپن یا کارت الکترونیک اقدام و کالاهای مورد نیاز را به دست مردم برساند.
یورو و دلار
وی با اشاره به پیگیری کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس برای سامان بخشی به تامین کالاهای اساسی با قیمت ارزان اظهار داشت: اعضای کمیسیون بزودی این بحث را با سازمان برنامه و بودجه در نشستی مشترک دنبال خواهند کرد./خانه ملت

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز