روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 1,654
  • 1,097
  • 1,390,819
ارسال نامه‌های تهدید آمیز به قصد اخاذی ۴ میلیارد تومانی

مرد جوانی که قصد داشت با ارسال نامه‌های تهدید آمیز از یک سردفتر اخاذی ۴ میلیارد تومانی کند توسط مأموران پلیس شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، در روز ۱۹ خرداد فردی با مراجعه به کلانتری ۱۶۶ لواسانات به مأمورین اعلام کرد: ساعت ۱۳:۳۰ روز ۱۱ خرداد یکی از کارمندانم در دفتر اسناد رسمی نامه ای تهدید آمیز در داخل راهرو دفترخانه پیدا کرده که در آن از من درخواست مبلغ چهار میلیارد تومان شده بود و در آن به قتل تهدید شده بودم.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع تهدید به قتل و به دستور رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی و انقلاب لواسانات پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، شاکی پرونده با دو دست نوشته تهدید آمیز دیگر به اداره شانزدهم پلیس آگاهی مراجعه و عنوان داشت که اخیر دو نامه تهدید آمیز دیگر نیز برایش ارسال شده و در هر دو نامه مجددا به قتل تهدید شده است.
کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی در تحقیقات خود و بنا بر اظهارات شاکی پرونده اطلاع پیدا کردند که شخصی به دفترخانه شاکی مراجعه و به بیان داشته که قبل از عید امسال نوشته ای تهدید آمیز را در راهروی دفترخانه پیدا نموده اما آنرا پاره کرده است.
شاکی پرونده افزود: این شخص در ادامه صحبتهایش عنوان نمود که اخیرا شنیده است که تعدادی از اراذل و اوباش با تهدید به قتل افراد اقدام به گرفتن پول از آنان می کنند.
با شناسایی این شخص به نام «اصغر» ۳۳ ساله تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت؛ وی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: قبل از عید امسال جهت کار ثبتی به دفترخانه شماره …. مراجعه کرده بودم؛ در حین برگشت در راهرو دفترخانه دست نوشته ای تهدید آمیز که برای صاحب دفترخانه نوشته شده بود پیدا کرده ولی فکر کردم که اهمیتی ندارد و آنرا پاره نمودم.
کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی در زمان تحقیقات از «اصغر . د» متوجه وجود آثار خراشیدگی و جراحت بر روی صورت و دستان وی شدند.
وی در توضیح علت آثار جراحت به کارآگاهان عنوان داشت: چند روز پیش در منطقه لواسان توسط ۶ راکب و ترک نشینان سه دستگاه موتورسیکلت به شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفتم.
با توجه به اظهارات «اصغر . د»، کارآگاهان اداره شانزدهم به محل ادعایی ایشان در لواسان مراجعه و در بررسی دقیق این محل، با شناسایی چندین مرکز تجاری مجهز به دوربین های مداربسته به بررسی تصاویر بدست آمده از زمان اعلام شده از سوی «اصغر . د» در خصوص ضرب و جرح وی توسط سرنشینان سه دستگاه موتورسیکلت پرداخته و اطمینان پیدا کردند که تمامی اظهارات «اصغر . د» در این خصوص صرفا یک داستان سرایی بیش نبوده است.
با توجه به ارائه اظهارات کذب از سوی «اصغر . د»، کارآگاهان اداره شانزدهم به محل سکونت وی در منطقه لواسان مراجعه و او را جهت تحقیقات بیشتر به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.
«اصغر . د» در تحقیقات اولیه منکر هرگونه دخالتش در ارسال نامه های تهدید آمیز شد اما در ادامه و پس از ارائه دلایل پلیسی، به ناچار لب به اعتراف گشود.
متهم گفت: پس از فوت پدرم ۳ باب منزل مسکونی برایم به ارث ماند ولی به دلایل مختلف کلیه دارایی هایم را از دست دادم؛ در حال حاضر مستأجر هستم و به دلیل اتمام زمان اجاره می بایست منزل را تحویل دهم ولی پولی جهت اجاره منزل جدید ندارم؛ قبلا چندین بار جهت فروش املاک خود به دفترخانه شماره … [متعلق به شاکی] مراجعه کرده بودم و سردفتر آنرا کاملا می شناختم.
اطلاع داشتم که ایشان از وضعیت مالی مناسبی برخوردار است؛ به همین دلیل تصمیم گرفتم تا با ارسال دست نوشته های تهدید آمیز از ایشان اخاذی نمایم اما چون به نتیجه ای نرسیدم حضورا به دفترخانه مراجعه و [داستان] تهدید افراد توسط اراذل و اوباش را برای ایشان مطرح کردم.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با اعتراف صریح متهم مبنی بر ارسال نامه های تهدید آمیز به قصد اخاذی، قرار قانونی از سوی رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی و انقلاب لواسان صادر و متهم روانه زندان شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز