روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 923
  • 969
  • 1,385,199
ازخطرات نمک دریا چه میدانید؟

رئیس تحقیقات ریزمغذیهای پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: نمک دریا تصفیه نشده و دارای انواع ناخالصی ها از جمله فلزات سنگین است که خطر سرطانزایی آن به اثبات رسیده است.
نمک دریا به نمک حاصل از تبخیر آب دریا گفته می شود و به عبارت دیگر این نمک به طور مستقیم از آب دریا یا اقیانوس به دست آیند.
در سال های اخیر مصرف نمک دریا از سوی افراد غیرکارشناس و غیرمسئول به مردم توصیه می شود که استفاده آن، می تواند عوارضی برای آنان داشته باشد.
به گزارش پژوهشکده علوم غدد درون ریز ومتابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر حسین دلشاد افزود: نمک دریا منبع خوبی از ید نمی باشد،چون درهنگام خشک کردن نمک، ید تبخیر شده و ازدست می رود، بنابراین علاوه بر ناخالصی، میزان ید آن کم یا حتی فاقد این ماده بوده و نیاز روزانه ید بدن را تامین نمی کند.
وی گفت:درحالیکه در نمک یددار تصفیه شده، مواد زاید مانند گچ، آهک و فلزات سنگین شامل سرب و آرسنیک که برای سلامتی مضر هستند و عامل سرطانزا شناخته شده اند، جدا می شوند ولی در نمک دریا این مواد مضر همچنان وجود دارد و وقتی این املاح زیاد دریافت شوند روی جذب سایر ریز مغذی ها مانند آهن اثر می کنند و باعث کاهش جذب آن هم می شوند.
دلشاد با اشاره به اینکه یکی از مزایا و خاصیت های خوب نمک تصفیه شده یددار این است که روی طعم و مزه غذا اثری ندارد، اظهار کرد: نمک دریا به خاطر داشتن املاح دیگر روی طعم غذا اثرمی گذارد.
درصورتی نمک دریا می تواند مصرف خوراکی داشته باشد که در قالب استانداردهای موجود، مجوز تولید و پروانه ساخت از وزارت بهداشت گرفته باشد.
وی گفت: برای حفظ ید در نمک یددار، باید آن را در مدت کمتر از یک سال مصرف کرد، آن را دور از نور و رطوبت و در ظرف‌ های در بستهٔ پلاستیکی، چوبی، سفالی یا شیشه‌ ای تیره نگهداری کرد.
همچنین هنگام پخت غذا، بهتر است نمک در انتهای پخت اضافه شود تا ید آن تا حد امکان حفظ شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز