روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
ازدواج بیش از ۷۰۰۰ مرد بالای ۶۰ سال

سخنگوی ثبت احوال کشور آخرین آمار چهار واقعه حیاتی در ۹ ماهه اول سال را تشریح کرد.
سیف‌الله ابوترابی در نشست خبری که به مناسبت روز ملی ثبت احوال برگزار شد، گفت: سازمان ثبت احوال کشور در سال ۱۲۹۷ با تنظیم اولین سند در تهران تشکیل شد و ساختارش تدریجا در سال‌های ۱۳۰۴ و ۱۳۰۵ در همه استان‌های کشور شکل گرفت.
وی ادامه داد: از محوری‌ترین و اساسی ترین وظایف ثبت احوال، ثبت رویدادهای ولادت، وفات، ازدواج، طلاق و مهاجرت است. همچنین صدور اسناد هویتی و ارتقای آن نیز از وظایف مهم این سازمان است و در نهایت نیز تولید و انتشار آمارهای جمعیتی برای نظام برنامه‌ریزی کشور از دیگر وظایف این سازمان است.
ابوترابی اضافه کرد: بیش از ۹۹/۶ درصد ولادت‌ها در مهلت تعیین شده ۱۵ روزه به ثبت می‌رسند و بیش از ۹۹/۳ درصد وفات‌ها را نیز در مهلت ۱۰ روزه به ثبت می‌رسانیم. همچنین در خصوص ازدواج و طلاق براساس ارتباط الکترونیکی که با سازمان ثبت اسناد به صورت برخط داریم، زمانی که ثبتی صورت می‌گیرد، از طریق سامانه الکترونیکی به صورت آنلاین برای سازمان ثبت احوال ارسال می‌شود.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه در طول ۹ ماهه اول سال ۱۰۷۶ ازدواج ثبت شده مربوط به زنان سالمند بالای ۶۰ سال و ۷۸۱۲ ازدواج مربوط به مردان بالای ۶۰ سال است، گفت: نرخ ثبت طلاق نیز از سال ۹۰ تا ۹۵ از رقم ۱/۹ به ۲/۱ رسیده است. همچنین ۱۳۳ هزار و ۳۶۶ واقعه طلاق در پایگاه به ثبت رسیده است.
عمر ۶۷ درصد از زندگی‌ها کمتر از ۱۰ سال است
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در ادامه افزود: میانگین زندگی مشترک برای زوجین طلاق گرفته طی ۹ ماهه اول امسال ۹ سال است که در ۶۷ درصد طلاق‌های ثبت شده عمر ازدواج کمتر از ۱۰ سال بوده و در ۴۵ درصد طلاق‌های ثبت شده نیز دوام ازدواج کمتر از ۵ سال بوده است. همچنین در ۱۱ درصد طلاق‌های ثبت شده نیز میانگین سال زندگی مشترک کمتر از یک سال بوده است. از طرفی میانگین سن مردان هنگام ثبت طلاق ۳۶ سال و ۵ ماه و زنان نیز ۳۱ سال و ۷ ماه بوده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز