روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 282
  • 639
  • 1,435,318
از خودسانسوری پرهیز کنیم

معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی گفت: امیدواریم برای یک تحقیق مناسب از خودسانسوری پرهیز کنیم، چراکه در حال حاضر شفافیت آماری ورد زبان همه شده است ولی معلوم نیست چه کسی باید این شفافیت را انجام دهد.
سرهنگ پاسدار مجید ردکا در دیدار با نفرات برتر کنکور و دانش‌آموختگان برتر و نخبه استان آذربایجان‌شرقی به مناسبت هفته “ پژوهش و فناوری” با اهدای درود به شهدا و امام راحل اظهار کرد: قرار بود در این جلسه فرماندهی نیروی انتظامی باشد که به علت ماموریت کاری مقدور نشد و این توفیق حضور نصیب بنده شد.
وی با بیان اینکه حاصل عدم توجه این میزان پژوهش و تحقیق باعث خسارت زیادی به کشور شده است، گفت: دفتر تحقیقات انتظامی استان در زمینه‌های مختلف علمی حائز رتبه شده ولی مهم این است که از این میزان تحقیقات در کف میدان و بخش‌های مختلف ناجا بهره بگیریم و البته حتما از تحقیقات بهره گرفته شده ولی خروجی قابل ملموسی نداشته است.
معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی استان افزود: شاید پژوهش و تحقیق انجام داده می‌شود ولی باید این داده‌ها که با زحمت به دست می‌آید در جایی خود را نشان دهد.
وی با تاکید بر اینکه باید یک آسیب‌شناسی از طرح و تحقیق‌ها انجام گیرد، گفت: باید نتیجه حاصله از این تحقیقات برای مسوولان و مردم قابل ملموس و شفاف‌سازی شود.
ردکا متذکر شد: امیدواریم به همت دفتر تحقیقات و مطالعات انتظامی استان بتوان بستر مناسب و آسان برای ارائه داده‌های مورد نظر برای تحقیقات پژوهشگران فراهم آورد.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی بیان کرد: متاسفانه گاهاً با بهانه‌هایی از قبیل بانک اطلاعاتی مشخصی وجود ندارد و یا هر سازمان اطلاعات خود را به صورت جزیره‌ای نگه می‌دارد، روبه‌رو می‌شویم.
وی اضافه کرد: البته در اختیار نگذاشتن اطلاعات تنها مشکل پژوهشگران و محققان نیست بلکه گاها یک سازمان از گذاشتن اطلاعات خود در اختیار سازمان هم عرض خود نیز خودداری می‌کند.
ردکا ابراز امیدواری کرد که تا به کمک دفتر مطالعات ناجا، زمان هدر رفت پژوهشگران برای در اختیار گرفتن داده‌ها و اطلاعات تسهیل یابد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز