روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
استاندار آذربایجان‌شرقی: سیاه‌نمایی برخی افراد در حوزه کشاورزی معقول و پسندیده نیست

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: متأسفانه برخی افراد با سخنان دور از شأن و نسنجیده، به سیاه نمایی در حوزه کشاورزی می‌پردازند که امر معقول و پسندیده‌ای نیست و کمترین اثر آن، فراری‌دادن سرمایه از این حوزه است.
اسماعیل جبارزاده در دیدار اعضای نظام صنفی کشاورزی و خانه کشاورزی استان گفت: بر این باورم که کشاورزی، حلال‌ترین معاش است و کار کشاورزی، یکی از نشانه‌های خلقت خداوند بر روی زمین است.
وی اظهار کرد: متاسفانه در ابتدای سال ۹۲، اعتبارات بخش کشاورزی به چهاردرصد کاهش یافته بود ولی بعد از استقرار دولت تدبیر و امید، باز هم به جایگاه سابق رسیده و روز به روز به دلیل سیاست‌های حمایتی دولت، شاهد پیشرفت در این حوزه هستیم.
استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: حمایت از بخش کشاورزی، یکی از مهم‌ترین سیاست‌های دولت تدبیر و امید و شخص ریاست جمهوری است و به عنوان مثال در سال گذشته، ازتمامی واحدهای کشاورزی که درخواست کمک کرده بود، حمایت کردیم.
جبارزاده، افزایش توجه به حوزه کشاورزی را یکی از سیاست های آتی دولت دوزادهم دانست و گفت: متاسفانه برخی افراد با سخنان دور از شان و نسنجیده، به سیاه نمایی در حوزه کشاورزی می پردازند که امر معقول و پسندیده ای نیست و کمترین اثر آن، فراری دادن سرمایه از این حوزه است.
وی اظهار کرد: آیا زمان آن نرسیده است که کشاورزان؛ دیگر چشمان به آسمان نباشد و به زمین کشاورزی و دستان خود چشم بدوزند؟ باید از علوم و فنون روز در این حوزه بیش از پیش استفاده کرده و مشکلات حوزه کشاورزی را یکی پس از دیگری رفع کنیم.
وی تصریح کرد: کشاورزان این استان؛ استعداد لازم برای تامین بخش زیادی از نیازهای استان و حتی منطقه را دارند و باید در این زمینه بیش از پیش نقش آفرین باشند. ایمان دارم که با افزایش همت کشاورزان و علمی تر کردن فرآیندهای کشاورزی در استان می توانیم میزان محصولات تولیدی کشاورزی را به بیش از ۱۰ برابر برسانیم.
جبارزاده با بیان اینکه دولت یازدهم و دولت دوازدهم خودش را یار و یاور بخش کشاورزی می داند عنوان کرد: بر اساس دستورات شخص ریاست محترم جمهوری ، اعتبارات حوزه کشاورزی نه تنها کاهشی نداشته بلکه افزایش یافته است و اعطای تسهیلات ۸۵ درصدی بلاعوض به کشاورزان یکی از مهم ترین مصادیق حمایت عملی دولت از این حوزه است.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد تعاونی های متعدد از سوی کشاورزان و گسترش فعالیت های صادراتی در این بخش از عدم توجه برخی کشاورزان فعال به استفاده از کارگو در زمینه صادرات محصولات کشاورزی نیز انتقاد کرد.
وی همچنین از تصمیم دولت دوازدهم برای تخصیص ۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولید در سالجاری خبر داد.
ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای تخصصی در حوزه کشاورزی، مبارزه با دلالی، تبدیل اکثریت مزارع به واحدهای گلخانه‌ای، تلاش برای زمینه‌سازی حضور کشاورزان موفق در نمایشگاه های ملی و بین المللی، رفع مشکل بیمه تامین اجتماعی برای کشاورزان، شناسایی گونه های کشاورزی مقاوم در مقابل کم آبی و افزایش تحقیق و پژوهش های تخصصی در حوزه کشاورزی از دیگر تاکیدات استاندار آذربایجان‌شرقی در این جلسه نسبت به فعالان حوزه کشاورزی بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز