روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 646
  • 659
  • 1,438,207
استاندار آذربایجان شرقی: آذربایجان شرقی پیشتاز روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی با ترکیه

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به فرصت ها و ظرفیت های مختلف تبریز و آنکارا، گفت: این استان ظرفیت افزایش ۱۰ برابری سطح مبادلات با کشور دوست و همسایه ترکیه را دارد.
محمدرضا پورمحمدی در دیدار سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز با وی، اظهار داشت: باید روابط اقتصادی و فرهنگی بین دو طرف را تا حد مورد انتظار و مطلوب گسترش دهیم.
وی با بیان اینکه ایران و ترکیه در طول تاریخ روابط عمیق و گسترده‌ای داشته ‌اند، افزود: این روابط در دوره اخیر توسعه بیشتری پیدا کرده است و تعمیق و توسعه روابط با کشورهای همسایه و مسلمان از سیاست‌های اصولی دولت جمهوری اسلامی ایران می باشد.
پورمحمدی به حضور سرمایه‌گذاران ترک در تبریز و همکاری‌های علمی بین دانشگاه‌های دو طرف اشاره کرد و ادامه داد: آذربایجان شرقی پیشتاز گسترش روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی با ترکیه است و به علت همجواری و اشتراکات فرهنگی و اجتماعی، ظرفیت های فراوانی برای توسعه و بسط روابط دوجانبه وجود دارد.
وی با اشاره به برخی ظرفیت‌های آذربایجان شرقی در حوزه‌های صنعتی، معدنی، کشاورزی و زیرساخت‌های ارتباطی، تشکیل کنسرسیوم مشترک بین ایران و کشورهای همسایه با آذربایجان شرقی به منظور هماهنگی و استفاده از ظرفیت‌های مشترک منطقه‌ای را از اولویت‌های کاری خود بیان کرد.
سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز هم در این دیدار با اشاره به اشتراکات تاریخی، فرهنگی و دینی دو کشور، گفت: دولت‌های دو طرف اراده بالایی برای توسعه روابط دارند و هیچ محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.
حسین گون‌ گور با تاکید بر اینکه باید بیش از پیش با ظرفیت‌های یکدیگر آشنا شویم، افزود: هماهنگی و ایجاد سازوکارهای مناسب برای همکاری فعالان اقتصادی و بخش خصوصی ضروری است.
حسین گون‌ گور خواستار برگزاری نشست‌های منظم و دوره‌ای برای هماهنگی‌های لازم در خصوص همکاری‌های دو جانبه شد و اضافه کرد: از ظرفیت‌های سیاسی برای رفع موانع و تسهیل رفت‌ و آمدها استفاده می‌ کنیم تا فعالان اقتصادی بدون دغدغه بتوانند به همکاری‌های مشترک بپردازند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز