روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
استاندار آذربایجان شرقی: اعمال جرایم پلکانی غیر‌قانونی و حرام ‌ا‌ست

استاندار آذربایجان شرقی ‌اعمال جرایم پلکانی برای وجه التزام (دیرکرد) از سوی بانک‌ها و اعمال سود به این جرایم، این اقدام را غیر‌قانونی و حرام دانست.
مجید خدابخش در جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با اشاره به مشکلات موجود در برخی شهرک‌های صنعتی استان که در اراضی موقوفات احداث شده‌اند اظهار کرد: موقوفه بودن برخی از شهرک‌های صنعتی باعث شده تا بانک‌ها ملک آن‌ها را به عنوان وثیقه نپذیرند که باید این مشکل برطرف شود.
وی بر برگزاری جلسه مشترک اوقاف و شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی تاکید کرد و گفت: باید از تجربیات مشهد که برخی از شهرک‌های صنعتی در اراضی موقوفه آستان قدس رضوی مستقر هستند ولی با این مشکلات مواجه نیستند استفاده شود و مشکلات شهرک‌های صنعتی از جمله شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی یک بار برای همیشه حل شود.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه ‌اعمال جرایم پلکانی برای وجه التزام (دیرکرد) از سوی بانک‌ها و اعمال سود به این جرایم، این اقدام را غیر‌قانونی و حرام دانست و افزود: باید جرایم بخشوده شود ولی جریمه زمانی بخشوده می‌شود که اصل پول تسهیلات چرداخت شود.
وی با اشاره به اینکه جرایم ابتدا از بدهی صنایع بخشوده نمی‌شود، ابراز داشت: جریمه نباید تقسط بندی شود، چراکه پس از پرداخت بدهی این جرایم بخشوده می‌شوند.
خدابخش تاکید کرد: بانک‌ها برای جرایم نمی‌توانند سود بگیرند، اگر در بخشنامه بانک ها چنین دستورالعملی وجود دارد، باید این بخشنامه ابطال شود چراکه غیر قانونی است.
وی تصریح کرد: بانک‌ها همچنین حق ندارند بخشی از تسهیلات را بلوکه کنند و این بر خلاف مصوبه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی است.
بررسی مسائل و مشکلات موجود در سیستم بانکی در ارتباط با صنعت و تولید، پیشنهاد اصلاحی در خصوص دستورالعمل نحوه ارائه پیشنهادهای قیمت از سوی پیمانکاران به تفکیک فصل‌های فهرست بهاء، پیشنهادهای کمیته کار‌شناسی شورا در خصوص موضوع «لزوم اصلاح ماده ۵۹ قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری»، پیشنهادهای مرتبط با ارتقاء تولید و صادرات فرش دستباف و حفظ عنوان «تبریز، شهر خلاق جهانی فرش دستباف» و پیشنهاد تشکل‌های معدنی استان در ارتباط با جلسات شورای معادن استان در جلسه مطرح شدند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز