روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 194
  • 659
  • 1,437,755
استاندار آذربایجان شرقی: برخورد قاطع با متخلفان صورت نمی‌گیرد

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه همه باید با عزم جدی به تخلف “نه” بگوییم، گفت: برخی از تخلفات، سهوی یا درون ضوابط هستند که اجتناب‌ناپذیر است؛ اما باید جلوی تخلفات مغایر با ضوابط و عامدانه گرفته شود.
محمدرضا پورمحمدی در همایش آموزشی اعضای کمیسیون‌های ماده صد شهرداری‌های استان در دادگستری کل آذربایجان شرقی، با تأکید بر اهمیت آموزش در توانمندسازی جامعه، اظهار داشت: مسائل مختلف به‌خصوص مسائل شهری دائماً در حال تغییر و پویایی هستند و بنابراین آموزش‌ها نیز باید متناسب با شرایط به‌روز شوند.
پورمحمدی با طرح این پرسش که چرا در جامعه ما تا این حد قانون‌گریزی وجود دارد، افزود: در دنیای امروز، قانون‌گرایی، تکیه‌گاه اصول مدیریتی است و جوامع پیشرفته در حال تخلف‌زدایی هستند؛ ولی ما آئین‌نامه‌هایی را تصویب می‌کنیم که مردم را تشویق به تخلف می‌کنند و بعد با جریمه از آن تخلفات چشم‌پوشی می‌کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی تشکیل کمیسیون‌هایی مانند ماده ۵ و ماده صد و تفسیرهای مختلف از قوانین را ناشی از نبود شفافیت دانست و گفت: تخلفاتی که در مسائل شهری و ساخت‌وسازها انجام می‌شود نه تنها مغایر با مسئولیت‌پذیری است بلکه حقوق نسل‌های آینده را هم تضییع می‌کند.
وی، سه عامل روانی، اجتماعی و اقتصادی را در بروز تخلفات ساختمانی مؤثر دانست و گفت: متأسفانه برخورد قاطع با متخلفان صورت نمی‌گیرد و مردم هم می‌بینند که هزینه جریمه کمتر از هزینه اصلاح پروانه است.
وی تصریح کرد: بنده در کمیسیون ماده ۵ نیز اعلام کرده‌ام که پای هیچ صورتجلسه‌ای را با علم به اینکه تخلفی صورت گرفته است، امضا نخواهم کرد.
پورمحمدی گفت: قانون فصل‌الخطاب است و هیچ فردی با هیچ منصب، پوشش و عنوانی مصون از قانون نیست.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حقوق شهروندی اقتضا می‌کند که مسیر کنونی را اصلاح کنیم، افزود: خوشبختانه دستگاه قضایی استان همدلی و همکاری لازم با همه دستگاه‌ها و شهرداری‌ها را دارد و باید از این شرایط به نفع حقوق شهروندی و بهبود شرایط زیستن در شهر استفاده کنیم.
پورمحمدی همچنین بر کاهش هزینه‌های جاری شهرداری‌ها تأکید کرد و گفت: متأسفانه بخش عمده هزینه‌های شهرداری‌ها، جاری است؛ اما اگر مردم ببینند که عوارض پرداختی آنها صرف خدمات و رفاه شهری می‌شود راضی خواهند بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز