روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 611
  • 761
  • 1,435,008
استاندار آذربایجان شرقی: تحولات اجتماعی در جامعه مغفول مانده است

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که تحولات اجتماعی در تمامی دوران مغفول مانده و کم‌تر مورد توجه قرار گرفته است، گفت: تحولات اجتماعی پایه و مبنای یک جامعه محسوب می‌شود که این موضوع در کشور ما مورد توجه قرار نگرفته است.
محمدرضا پورمحمدی در نشست مدیران کل امور اجتماعی و فرهنگی استان‌های دارای مرکز نگهداری معتادین متجاهر، با اشاره به سابقه‌ی ۷۰۰ ساله‌ی علم و تحصیل در دانشگاه ربع رشیدی تبریز، اظهار کرد: زمانی تبریز دارای دانشگاهی بوده که شش هزار نفر از اقصی نقاط مختلف جهان برای تحصیل به این مرکز مراجعه می‌کردند، علی رغم تاریخ باشکوه، دچار غفلت‌هایی شدیم که امروزه ما را با آسیب‌های اجتماعی جدی از جمله اعتیاد مواجه کرده است‌.
پورمحمدی ادامه داد: معتقدم مسائل اجتماعی نیز مانند مسائل فنی و مهندسی دارای پیچیدگی خاصی است و آن را در دنیای امروز فراپیچیدگی نام گذاری کردند، نمی‌توان گفت که آیتم‌های آموزش پایین بوده پس در نتیجه‌ی آن، اعتیاد افزایش یافته است؛ بلکه ده‌ها فاکتور و عوامل می‌تواند در به وجود آمدن آسیب‌های اجتماعی در کشور تاثیر گذار باشد.
پورمحمدی با اشاره به بی توجهی نسبت به رشته‌های علوم اجتماعی در دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: آنچه که جامعه را نجات می‌دهد علم صاحب نظران علوم انسانی است، بین نیاز و خاص تفاوت وجود دارد که اگر نتوان براساس خواسته جامعه پیش رفته و مدیریت کنیم با مشکل مواجه می‌شویم.
وی با تاکید بر این‌که مسائل اجتماعی پیچیده بوده و ظرافت زیادی را می‌طلبد، گفت: امروزه آنچه که به عنوان آسیب اجتماعی گرفتار آن هستیم، به مراتب خطرناک‌تر از عقب ماندگی تکنولوژی است.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خودبا بیان این‌که سرمایه اجتماعی منشا سرمایه‌ی انسانی، اقتصادی و تمامی توسعه‌ها است، اظهار کرد: اساس سرمایه‌ی اجتماعی، اعتماد عمومی و اجتماعی است که نوعی کالای نامشهود محسوب شده و باور کردن سرمایه اجتماعی بسیار دشوار است.
محمدرضا پورمحمدی ادامه داد: همان‌طور که مشکلات اقتصاد صرفا مسئله‌ی اقتصادی نیست بلکه آغشته به مسائل مختلف از جمله سیاسی است، مسائل اجتماعی نیز با تمامی حوز‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی مرتبط است که باید با بررسی و مطالعه راهکارهای‌موثری برای مقابله با این مشکلات ارائه دهیم.
پورمحمدی با بیان این‌که فرد معتاد مجرم نیست بلکه بیمار بوده و باید بیماران را باز پروری و توانمند کنیم، افزود: متاسفانه اکنون بلای خانمان سوز اعتیاد به گروه‌های پایین سنی نیز رسیده است، باید به عنوان مسئولان متولی بخش‌های مختلف، تدبیر کرده و دست به کار شویم؛ چرا که دیر بجنبیم پیامدهای آن جبران نخواهد شد.
استاندار آذربایجان شرقی مبارزه با اعتیاد را یکی از مسائل مهم جامعه دانست و گفت: ما در کشوری که نمی‌توانیم برای جوانان فرصت شغلی و ازدواج فراهم کنیم باید خون گریه کنیم، البته با وجود تمامی این مسائل اگر پشت سر را نگاه کرده و وضعیت را با گذشته مقایسه کنیم، خواهیم دید از بسیاری از دست انداز‌ها عبور کردیم و چرخ انقلاب به اندازه‌ای بزرگ بوده که متوجه آن‌ها نشدیم و بی شک با همت مضاعف این دشواری‌ها را هم پشت سر می‌گذاریم.
وی در پایان به مشارکت و همکاری خیران و اندیشمندان نیز در راستای رفع و مقابله با مشکلات و آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز