روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 108
  • بازدید دیروز: 511
  • کل بازدید ها: 467,446
استاندار آذربایجان شرقی خبر داد: تجار جمهوری آذربایجان پل ارتباطی بین بازارهای جهانی و تولید کنندگان ایرانی هستند

استاندار آذربایجان شرقی گفت: با ایجاد شرکت های مشترک بین تجار ایرانی و جمهوری آذربایجان خواهیم توانست بازارهای جدید جهانی را کسب و صادرات خود را افزایش دهیم.
اسماعیل جبارزاده در دیدار سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با وی افزود: حضور شما به عنوان سفیر کشور دوست و همسایه در ایران به دلیل آشنایی کاملی که به مسایل و مشترکات دو کشور ایران و آذربایجان دارید، بسیار مهم و ارزشمند است.
وی ادامه داد: اراده بزرگی بین روسای جمهوری کشورهای ایران و آذربایجان جهت افزایش تبادلات و مناسبت های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی وجود دارد.
جبارزاده گفت: در چهار سال گذشته روسای جمهوری دو کشور هشت بار باهم دیدار و گفت و گو کرده اند و دهها کمیسیون مشترک ایجاد شده که کمیسیون اقتصادی فعال ترین و قوی ترین آنها است.
وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی آماده افزایش همکاری های خود با کشور دوست و همسایه خود است، افزود: باید مناسبات تجاری بین دو کشور افزایش یافته و شرکت های تجاری مشترک بین تجار ایرانی و آذربایجانی ایجاد شود.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تحریم های غیرقانونی علیه ایران و اینکه مراودات تجار ایرانی به واسطه این تحریم ها با بازراهای جهانی کاهش یافت، ادامه داد: تجار جمهوری آذربایجان می توانند پل ارتباطی بین بازارهای جهانی و تولید کنندگان ایرانی باشند.
وی اظهار کرد: با ایجاد شرکت های مشترک می توان مبادلات خود را با بازارهای جهانی افزایش داد و تجار آذربایجانی با دریافت سفارشات و تولید کنندگان ایرانی با تولید محصولات مورد نیاز بازراهای جهانی خواهند توانست باهم همکاری کنند.
جبارزاده همچنین با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ و شهر باکو در سال ۲۰۱۹ افزود: شرکت های گردشگری مشترک ایجاد شود تا مسافران و گردشگران خارجی را به شهرهای تبریز و باکو بیآورند.
وی تاکید کرد: مرزهای ایران از امن ترین های مرزهاست و هیچ مشکل امنتیی در مرزهای استان آذربایجان شرقی وجود ندارد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز