روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 56
  • 857
  • 1,393,349
استاندار آذربایجان شرقی خبر داد: تجار جمهوری آذربایجان پل ارتباطی بین بازارهای جهانی و تولید کنندگان ایرانی هستند

استاندار آذربایجان شرقی گفت: با ایجاد شرکت های مشترک بین تجار ایرانی و جمهوری آذربایجان خواهیم توانست بازارهای جدید جهانی را کسب و صادرات خود را افزایش دهیم.
اسماعیل جبارزاده در دیدار سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با وی افزود: حضور شما به عنوان سفیر کشور دوست و همسایه در ایران به دلیل آشنایی کاملی که به مسایل و مشترکات دو کشور ایران و آذربایجان دارید، بسیار مهم و ارزشمند است.
وی ادامه داد: اراده بزرگی بین روسای جمهوری کشورهای ایران و آذربایجان جهت افزایش تبادلات و مناسبت های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی وجود دارد.
جبارزاده گفت: در چهار سال گذشته روسای جمهوری دو کشور هشت بار باهم دیدار و گفت و گو کرده اند و دهها کمیسیون مشترک ایجاد شده که کمیسیون اقتصادی فعال ترین و قوی ترین آنها است.
وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی آماده افزایش همکاری های خود با کشور دوست و همسایه خود است، افزود: باید مناسبات تجاری بین دو کشور افزایش یافته و شرکت های تجاری مشترک بین تجار ایرانی و آذربایجانی ایجاد شود.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تحریم های غیرقانونی علیه ایران و اینکه مراودات تجار ایرانی به واسطه این تحریم ها با بازراهای جهانی کاهش یافت، ادامه داد: تجار جمهوری آذربایجان می توانند پل ارتباطی بین بازارهای جهانی و تولید کنندگان ایرانی باشند.
وی اظهار کرد: با ایجاد شرکت های مشترک می توان مبادلات خود را با بازارهای جهانی افزایش داد و تجار آذربایجانی با دریافت سفارشات و تولید کنندگان ایرانی با تولید محصولات مورد نیاز بازراهای جهانی خواهند توانست باهم همکاری کنند.
جبارزاده همچنین با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ و شهر باکو در سال ۲۰۱۹ افزود: شرکت های گردشگری مشترک ایجاد شود تا مسافران و گردشگران خارجی را به شهرهای تبریز و باکو بیآورند.
وی تاکید کرد: مرزهای ایران از امن ترین های مرزهاست و هیچ مشکل امنتیی در مرزهای استان آذربایجان شرقی وجود ندارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز