روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 104
  • 489
  • 1,439,859
استاندار آذربایجان شرقی: نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی ۷ درصد است

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که متوسط نرخ بیکاری در کشور ۱۱ درصد و در آذربایجان شرقی هفت درصد است، عنوان کرد: آذربایجان مردان بزرگی دارد، حال با وجود داشتن این بزرگ مردان، چرا باید مردم استان برای یافتن شغل به سایر استان‌ها مهاجرت کنند؟
محمدرضا پورمحمدی در جلسه دیدار فعالان اقتصادی استان با وزیر صمت، با بیان این‌که حفظ وضعیت موجود تولید و صنعت اولویت اصلی ما است، اظهار کرد: توسعه یافتگی کشورها به علت تاریخ مکتوب، نژاد، منابع طبیعی و جغرافیا نیست؛ بلکه توسعه یافتگی در فرهنگ و دانش است.
وی ادامه داد: به عنوان مثال، ‌ژاپن فاقد منابع طبیعی و یک کشور کوهستانی است اما با این شرایط از پیشرفته‌ترین کشورها محسوب می‌شود.
وی با اشاره به این‌که آذربایجان شرقی رتبه بیستم در درآمد کشور را داراست، خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی قابلیت های چشمگیری در زمینه صنعت و تولید داشته و دارای ۵۰ ناحیه صنعتی است؛ حال با این وجود چرا باید در جایگاه بیستم درآمدهای سرانه کشور قرار گیرد؟
پورمحمدی با تاکید بر این‌که ظرفیت‌های خوبی در استان وجود داشته و با دو هزار میلیارد سرمایه گذاری برای هزار نفر زمینه اشتغال فراهم می‌شود، تصریح کرد: همه ما باید توجه به موضوع صنعت و تولید را در دستور کار قرار داده و اجازه ندهیم هیچ کارخانه‌ای در این استان تعطیل شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز