روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 68
  • 761
  • 1,434,465
استاندار آذربایجان شرقی: ۱۸ درصد بی سوادی در استان غیرقابل قبول است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: هر چند ارتقاء شاخص‌های آموزش و پرورش در چند سال گذشته خوشحال کننده است، اما بیسوادی ۱۸ درصدی در استانی با این پیشینه فرهنگی و تاریخی همخوانی ندارد و بسیار قابل تامل است.
محمدرضا پورمحمدی در نشست شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در تبریز افزود: به نظر می‎رسد سختی معیشت باعث شده تعدای از هم استانی‎های ما از تحصیل محروم مانند که این مسئله باید پیگیری و رفع شود.عدد جمعیتی تحصیل واجب‌التعلیمان افزایش یافته اما کیفیت فارغ‌التحصیلان بسیار کاهش یافته است؛ نباید فقط به افزایش آمار تحصیل‌کرده‎ها اکتفا شود، بلکه باید به آموزش‎های خود عمق دهیم و ببینیم آیا امکانات تربیتی و فرهنگی افزایش یافته یا خود فرهنگ و تربیت رشد کرده است.
استاندار آذربایجان‎شرقی اذعان داشت: باید همه دست به دست هم دهیم و زنجیره تعلیم و تربیت را تکمیل کنیم.
وی همچنین درباره فعالیت موسساتی که به ارائه مدارک تحصیلی فوری و بی‎دردسر می‎پردازند، هشدار داد و اظهار داشت: باید با دکان‌دارانی که به ارائه دیپلم و مدرک تحصیلی‎های غیرمعتبر پولی می‎پردازند، برخورد شود.
پورمحمدی پیشنهاد کرد برای ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش از فارغ‎التحصیلان دانشگاه تبریز و سایر دانشگاه‎های برتر کشور استفاده شود.
وی ادامه داد: اگر تمام معلمان از دانشگاه فرهنگیان تامین شود، آموزش و پرورش استان را از اساتید برتر استان و کشور محروم کرده‎ایم، در حالی که آموزش و پرورش جزو اساسی‎ترین و مبنایی‎ترین اجتماعات و بعد از نهاد خانواده مهم‌ترین جایی است که شخصیت انسان شکل می‎گیرد.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: در کشورهای پیشرفته در ارتباط با تعلیم و تربیت سرمایه‎گذاری‎های ویژه‎ای صورت می‌گیرد؛ در این کشورها آموزش و پرورش کلا مجانی است و دید اقتصادی به این مقوله ندارند، زیرا می‎دانند اگر بخواهند زندان احداث نکنند باید آموزش و پرورش را رونق دهند.
پورمحمدی اذعان تاکید کرد: شورای آموزش و پرورش بسیار مهم است و تقاضا دارم جلسه با دستور جلسه مشخص برای سیاستگذاری همراه و مشکلات جدی آموزش و پرورش مطرح و حل شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز