روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
استانی

بزرگترین بی عدالتی محرومیت علمی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: بزرگترین بی عدالتی در جهان معاصر محرومیت علمی است.
آیت الله سید حسن عاملی در گفتگو با خبرنگاران افزود: امروز که کشور در محاصره علمی و تکنولوژی قرار دارد چشم امید ملت ایران به مراکز علمی و دانشگاهی است.
وی اظهار کرد: بدون تردید در تاریخ ایران هیچ سلسه و حکومتی به اندازه انقلاب اسلامی ایران از نظر علمی به کشور خدمت نکرده و این بزرگترین هنر انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه تمام مشکلات و بدبختی های کشور به علت عقب ماندگی های علمی است، بیان کرد: مشکلات امروز بین المللی کشور هم در عقب ماندگی علمی دیروز است و به نوعی تاوان قصور و دیر بیدار شدن آن دوران را می پردازد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل اضافه کرد: رمز پیشرفت، توسعه، عزت ، امنیت و استقلال کشور فقط و فقط در گرو پیشرفت علمی است و بدان جهت مقام معظم رهبری به پیشرفت علمی کشور و تولید علم تاکید دارند.

آذربایجان غربی در کشاورزی سرآمد کشور است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی در کشاورزی سرآمد سایر استانهای کشور است.
اسمعیل کریم زاده در دومین همایش بزرگداشت روز جهانی خاک که در محل پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه برگزارشد اظهارکرد: این استان در کشاورزی سر آمد سایر استان های کشور است و این امر به دانش ارائه شده در این حوزه به بهره برادران فعال در این عرصه منوط و وابسته است.
وی با بیان اینکه امسال شاهد افزایش ۱۵ درصدی اعتبارات به سازمان جهاد کشاورزی هستیم که امیدواریم این امر بتواند به حفاظت از خاک و اجرای برنامه های ابلاغی کمک کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تصریح کرد: ایران کشوری خشک و نیمه خشک است و در این راستا برای نجات دریاچه ارومیه که در شرایط فعلی این همه مارا به تلاش و تکاپو واداشته است ، می‌توانیم آب را از سایر مکانها تامین کرد اما تهیه یک سانتیمتر خاک مساله ای بسیار دشوار است و دستکاری بشر در طبیعت میتواند موجب نابودی آن باشد.
کریم زاده امنیت غذایی به تبع رشد جمعیت همواره باید مد نظر باشد . در سال ۲۰۰۳ روز پنج دسامبر به نام روز جهانی خاک و سال ۲۰۱۵ هم سال جهانی خاک مطرح شده است تا اهمیت خاک بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: اگر به خوبی از منابع پایه اصلی استفاده کنیم استان ما به جایگاهی رفیع در عرصه کشاورزی دانش بنیان دست خواهد یافت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: آلودگی های موجود هوا در شرایط کنونی با یک بارش باران و برف برطرف نمی شود بلکه دوباره به زمین و خاک بر می گردد و آلودگی ایجاد شده در خاک ، به تبع آن الودگی سایر محصولات کشاورزی را نیز به دنبال خواهد داشت که در سلامت مردم جامعه تاثیر گذار خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز