روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 554
  • 1,087
  • 1,361,553
استانی

۱۲روستای هدف گردشگری در اردبیل آماده استقبال از مسافران نـــوروزی
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: ۱۲ روستای هدف گردشگری در این استان آماده استقبال از مسافران نوروزی است.
کریم حاجی زاده با اعلام این خبر تصریح کرد: بوم گردی روستایی یکی از قابلیت‌های برجسته گردشگری در این استان است.
وی اضافه کرد: اقلیم جغرافیایی، طبیعت متنوع و آداب و رسوم غنی موجب شده است تا روستاهای این استان در گروه جاذبه‌های قابل توجه گردشگری قرار گیرد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: از جمله روستاهای کزج در خلخال، اوماسلان در گرمی، آلوارس در سرعین و کورعباسلو در نیر در سال‌های اخیر رونق قابل توجهی در جذب گردشگران داشته و به یکی از مقاصد سفر تبدیل شده است.
حاجی زاده با ذکر مثالی به فعالیت تورگردان‌ها در روستای کزج اشاره کرد و افزود: در این روستای هدف گردشگری، تولید صنایع دستی نیز بهبود یافته است و حضور گردشگران توسعه روستا را به دنبال دارد.
وی تصریح کرد: روستاهای متعددی در این استان قابلیت جذب گردشگر را دارند که با حضور تورگردان‌ها می توان رونق گردشگری آن ها را شاهد بود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همچنین به فعالیت اکوکمپ درنا در مشگین شهر اشاره کرد و افزود: این مجموعه در مجاور روستای گردشگری موئیل ایجاد شده و زیرساخت‌های اقامتی و گردشگری در آن ایجاد شده است.

ضرورت برخورد با افرادی که احساسات قومی را تحریک و تهدید می کنند
محمد مهدی شهریاری در یازدهمین جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر اطلاعات در محل استانداری برگزار شد، با بیان اینکه امروز توسعه اقتصادی جدا از بحث امنیت نیست، افزود: آرامش و ثبات سیاسی از اصلی ترین عوامل توسعه اقتصادی است و وزارت اطلاعات در تامین این امنیت و آرامش که زمینه ساز توسعه اقتصادی است نقش بسزایی را ایفا می کند.
وی با قدردانی از زحمات و تلاش های وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) در تامین آرامش و امنیت کشور نیز گفت: وزارت اطلاعات در تامین امنیت و آرامش و خنثی سازی و مقابله با تهدیدات دشمنان و معاندین نظام جمهوری اسلامی در طول این چهار دهه که از عمر پربرکت انقلاب اسلامی می گذرد، عملکرد بسیار درخشانی داشته است.
استاندار آذربایجان غربی، حفاظت از منابع انسانی کشور و مبارزه با فساد را از دیگر اقدامات اثرگذار وزارت اطلاعات در راستای شکوفایی و توسعه کشور عنوان کرد.
شهریاری در بخش دیگری از سخنان خود به وجود امنیت پایدار در استان آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: در آذربایجان غربی علی رغم وجود هزار کیلومتر مرز و همجواری استان با سه کشور خارجی، به واسطه تلاش ها و مجاهدت های نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی، تمامی تهدیدات شناسایی و خنثی می شود و امنیت پایدار در استان وجود دارد.
وی در ادامه ضمن اشاره به وجود تنوع قومی و فرهنگی در استان گفت: اگرچه تنوع قومی و فرهنگی و مرزی بودن استان آذربایجان غربی، این استان را به جهاتی دارای ویژگیهای خاص نموده است اما این مسائل به هیچ وجه برای استان تهدید به شمار نمی رود بلکه فرصت و ظرفیتی است که باید از آنها در جهت توسعه و شکوفایی هرچه بیشتر استان استفاده کنیم.
استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: عده ای، از این تنوع قومی و فرهنگی استان و از کسانی که دارای مشکلات اقتصادی هستند، برای دستیابی به منافع خودشان، سوء استفاده های سیاسی می کنند؛ باید با این افراد که با تحریک احساسات قومی، امنیت ملی را نیز مورد مخاطره قرار می دهند، برخورد جدی و قاطعانه صورت گیرد.

آیت الله عاملی عضو افتخاری تشکیلات آزادی قره باغ شد
نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه اردبیل: بسیاری ازجوانان مسلمان در ایران در صورت وجود اراده جدی برای آزادی قره باغ در جمهوری آذربایجان حاضرند در آزادی قره باغ مشارکت کنند.
آیت الله عاملی در دیدار با اعضای تشکیلات آزادی قره باغ اظهار داشت: قره باغ پاره تن عالم اسلام واشغال آن تعرض به تمام مسلمان هاست به همین جهت ما اشغال آن را مشکل خود می‌دانیم و از طولانی شدن این غصب شنیع و وقیح ناراحت هستیم.
ایشان با بیان اینکه تنها راه آزادی قره باغ حضور ملت جمهوری آذربایجان در صحنه است، تاکید کرد: مهمترین عامل ایجاد انگیزه در ملت برای حضور در صحنه، تقویت اعتقادات دینی است.
نمانیده مقام معظم رهبری در استان اردبیل پس از سخنان اعضای تشکیلات آزادی قره باغ و ارائه راهکار های جدید، بیان کرد: اینجانب جهت ادای وظیفه دینی با افتخار عضویت در این تشکیلات را که یک مجموعه خالص و شایسته است می پذیرم و آمادگی خود را در راستای پیشبرد اهداف مقدس این تشکیلات اعلام می دارم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز