روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 731
  • 761
  • 1,333,432
استان ها

هجوم ریزگرد و تغییرات اقلیمی خطر اصلی برای عرصه های طبیعی

مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: هجوم ریزگردها به جنگل ها و مراتع، تغییرات اقلیمی گسترده و کاهش قابل توجه بارش ها در کنار بی توجهی مردم به نگهداری از عرصه های ملی مهمترین خطر برای این عرصه ها به شمار می رود.
بهمن افراسیابی درگردهمایی مسئولان و کارشناسان حفاظت و حمایت ادارات کل منابع طبیعی استان های کشور در ارومیه افزود: در حال حاضر با تاثیرگذاری عوامل طبیعی و غیرطبیعی، منابع طبیعی کشور وضعیت شکننده ای دارد و باید با تمامی توان در راستای حفاظت از عرصه های ملی گام برداریم که در این خصوص استفاده از ظرفیت مردمی نقش بسزایی دارد.
وی اضافه کرد: وضعیت موجود منابع طبیعی، اهمیت حفاظت مردمی از اکوسیستم را چند برابر کرده و باید در این خصوص از مشارکت مردم تا حد توان استفاده کرد.
وی اظهار کرد: با آگاهی رسانی به مردم در خصوص اهمیت عرصه های ملی می توانیم آنها را به حافظان جنگل ها و مراتع کشور تبدیل کنیم.
مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بیان کرد: بهره بردن از ظرفیت مردمی مهمترین عامل در حراست از عرصه های ملی است چراکه در کشور با شرایط اقلیمی خاصی روبرو هستیم که نشان از رفتارهای نادرست انسان با طبیعت دارد.
افراسیابی گفت: در حال حاضر کمیته گیاه پزشکی، آزمایشگاه گیاه پزشکی و سامانه گیاه پزشکی را در سازمان جنگل ها فعال و اعتبارات این بخش را برای حفاظت از جنگلهای سطح کشور تا حد مطلوبی افزایش داده ایم.
وی ادامه داد: در آذربایجان غربی برای آفت زدایی از جنگل های استان محلول پاشی در دستور کار قرار گرفته و موفقیت های خوبی نیز در این خصوص حاصل شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: در سه سال گذشته با اجرای طرح های احیا در حوزه منابع طبیعی شاهد تثبیت وضعیت موجود هستیم و امیدواریم با تزریق به موقع اعتبارات مورد نیاز طرح های احیای دریاچه ارومیه از آهنگ سریع تری برخوردار شود.

 دستگیری قاتل دو برادر اردبیلی

دایی سنگدل که با بیرحمی دو خواهر زاده جوان خود را با گلوله های اسلحه شکاری در شهرک سینا اردبیل به قتل رسانده بود شناسایی و دستگیر شد.
سید ناصر عتباتی اظهار کرد: قاتل ۳۹ ساله دایی مقتولان است که به دلیل خصومت شخصی و اختلاف خانوادگی آنها را به قتل رسانده است.
وی بیان کرد: با تلاش و همکاری پلیس آگاهی و دادگستری و زیر نظر دادستانی اردبیل در کمتر از ۱۲ ساعت از وقوع این جنایت قاتل شناسایی و دستگیر شده و در بازجویی ها به قتل اعتراف کرد.
ساعت ۲۲ دوشنبه گذشته در محدوه شهرک سینا ورودی راه انزاب دو برادر جوان در داخل خودروی پراید با سلاح گرم و شلیک گلوله از فاصله نزدیک به قتل رسیدند. مقتولان دو برادر جوان بودند که به شغل نقره سازی اشتغال داشتند.
عتباتی بیان کرد:‌ به محض اطلاع از موضوع اکیپ مجربی از پلیس آگاهی با سرپرستی بازپرس ویژه جنایی و پزشکی قانونی در محل حضور یافتند و به صورت دقیق و فنی ابعاد این جنایت مورد بررسی قرار دادند و در نهایت موفق به کشف راز قتل و شناسایی متهم شدند.
وی گفت: بررسی دقیق پرونده در جریان است.
سردار حسین عبدی گفت: در پی هوشمندی کارآگاهان مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی اردبیل و در نتیجه بهره گیری از ابزار و امکانات فنی، علمی و به روز، در کمتر از ۱۲ ساعت عامل قتل دو برادر در شهرک سینا اردبیل را شناسایی، دستگیر و با انتقال به پلیس آگاهی، گره از پیچیدگی این پرونده باز کردند.
وی بیان کرد: متهم در بازجویی ها به قتل دو برادر در شب حادثه اعتراف و بازسازی صحنه با حضور تیم هایی از پلیس آگاهی، دادستانی و بازپرس جنایی در بامداد روز چهارشنبه انجام گردید.
وی ادامه داد : نیروی انتظامی اردبیل که شبانه روزی در جهت احقاق حق و تسکین آلام اولیای دم تلاش و کوشش نمودند، این اطمینان را به شهروندان می دهد که پلیس با تمام توان و اقتدار خود، هیچگونه اجازه ای به مخلان نظم و امنیت نداده و همواره با استعانت از خداوند متعال و دعای خیر مردم، حافظ و پاسدار امنیت پایدار خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز