روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 601
  • 798
  • 1,334,100
استان ها

بازدید ۲۷ هزار گردشگر داخلی و خارجی از تخت سلیمان تکاب

معاون فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی گفت: در چهار ماه نخست سال جاری ۲۶ هزار و ۸۰۰ گردشگر داخلی و خارجی از مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب بازدید کردند.
محمد فتحی افزود: از این تعداد هزار و ۴۶۶ نفر گردشگر از کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی بوده اند.
وی اضافه کرد: تعداد بازدیدکنندگان از این مجموعه کم نظیر تاریخی در سال جاری ۲۳ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است که امیدواریم این روند افزایشی تا پایان سال نیز ادامه یابد.
وی با اشاره به اینکه تکاب از جمله شهرستان های دارای ظرفیت گردشگری تاریخی و طبیعی در آذربایجان غربی اظهار کرد: علاوه بر تخت سلیمان، زندان سلیمان نیز در این شهرستان وجود دارد که از ابتدای سال تاکنون چهار هزار و ۸۴۲ نفر از این اثر تاریخی طبیعی بازدید کرده اند که از این تعداد، ۴۸۴ گردشگر خارجی بوده اند.
وی گفت: تعداد بازدید کنندگان از این اثر تاریخی طبیعی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد افزایش دارد.
مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب چهارمین اثر تاریخی کشور به شمار می رود که در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است.کوه میان تهی معروف به زندان سلیمان که در فاصله هفت کیلومتری غرب تخت سلیمان واقع شده است نخستین اثرطبیعی ثبت شده استان در فهرست اثار ملی به شمار می رود.

 استاندار اردبیل : گردشگری زمستانی در استان رونق می گیرد

استاندار اردبیل با اشاره به نقش گردشگری در توسعه استان گفت: با توجه به جاذبه های فصل زمستان در جذب گردشگر در تلاش برای رونق گردشگری زمستانی در استان بوده و در این رابطه از هرگونه پیشنهاد و نظر کارشناسی استقبال می شود.
مجید خدابخش افزود: با توجه به اقلیم اردبیل جاذبه های زمستانی می تواند بسیاری از گردشگران را به خود جذب کند اما این جاذبه هنوز در استان مورد توجه اساسی قرار نگرفته و حتی چگونگی جذب گردشگران به اردبیل در زمستان مشکل اساسی صنعت گردشگری است.
وی بیان کرد: هتلداری به عنوان یکی از شاخه های مهم صنعت گردشگری هنوز در اردبیل از رونق مطلوب بر خوردار نمی باشد چراکه ظرفیت های آنها به غیر از سه چهار ماه فصول گرم سال در سایر روزها اغلب خالی هستند.
خدابخش گفت : استانداری اردبیل با اجرای برنامه و طرح هایی ازجمله بر عهده گرفتن میزبانی ورزش اسکی روی برف در پیست اسکی آلوارس و برگزاری جشنواره های زمستانی برای رونق صنعت گردشگری در فصول سرد سال در این استان تلاش می کند اما موفقیت کامل در این ارتباط به ارایه پیشنهادهای مفید و سازنده نیازمند است.
وی ضافه کرد: ظرفیت های خدادادی خوبی در منطقه وجود دارد اما فصلی بودن پذیرش گردشگر مانع از استفاده بهینه از این قابلیت ها می شود.
وی همچنین صادرات خدمات مهندسی به کشورهای خارجی را از راههای مناسب برای ارزآوری و رونق اقتصادی کشور دانست و خاطرنشان کرد : این موضوع از اولویت های مهم دولت تدبیر و امید می باشد.
در این نشست که در سالن شیخ صفی الدین اردبیلی استانداری اردبیل ترتیب یافت تعدادی از کارآفرینان طرح ها و پیشنهادهایشان را به استاندار و مدیران ذیربط استان اردبیل ارایه دادند و راهنمایی ها و پاسخ های لازم رادریافت کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز