روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 656
  • 721
  • 1,335,578
استان ها

اردبیل در وضعیت  تنش آبی

«اردبیل جزو شهرهای پرجمعیت در وضعیت تنش آبی است»، این جدیدترین واکنش شرکت آب‌وفاضلاب شهری استان اردبیل در مقابل تهدید آبی فراگیر در این استان است که باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب شهری استان اردبیل تصریح کرد: ۳۰۰ شهر بزرگ در کشور با تنش آبی شناسایی شده که اردبیل یکی از این شهرها است.
شاهین پاست افزود: با وجود بحران آبی همچنان ما شاهد عادات نامطلوب مصرف هستیم بطوریکه مصرف بی رویه آب برای بهداشت و شرب مشاهده می شود.
وی آحاد تحت پوشش آب شرب را ۳۳۹ هزار و ۴۰۳ واحد برشمرد و گفت: تمامی ۲۶ شهر استان با جمعیت ۸۶۶ هزار نفر تحت پوشش شبکه آبی است.
وی متذکر شد: نیاز شهرک های تازه تاسیس شهرها نیز تامین شده و در برخی مناطق به دلیل محدودیت منابع با افت فشار آب مواجه هستیم.
وی با ذکر مثالی به رفع مشکل شهرک نیایش در اردبیل اشاره کرد و گفت: با زون بندی اردبیل مشکل افت فشار آب در این شهرک رفع شده است.
پاست همچنین با اشاره به اینکه میزان تولید آب در سال گذشته ۷۶/۴ میلیون متر مکعب اضافه کرد: متاسفانه ۲۶/۶۳ درصد از آب موجود در شبکه توزیع هدر می‌رود.وی عمده دلیل هدررفت آب را فرسودگی ۳۰ درصدی شبکه توزیع دانست و افزود: کاهش یک درصدی هدررفت آب در هر سال مورد تاکید وزارت نیرو است و در استان نیز پیاده می شود.

ارومیه به شبکه ریلی کشور وصل خواهد شد

فرماندار ارومیه گفت: ارومیه در سال ۹۶ به شبکه ریلی کشور وصل خواهد شد
عباس حسن خانی در برنامه گون آیدین شبکه استانی افزود: برنامه های دولت تدبیر و امید در محورهای عمرانی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به صورت جدی دنبال می شود و با تلاش تمامی دستگاه ها و همت دولت تدبیر و امید، ارومیه در سال ۹۶ به شبکه ریلی کشور وصل خواهد شد.
وی با بیان اینکه مسائل حاشیه نشینی پیش از دولت یازدهم مغفول مانده بود افزود: توانمندسازی مناطق حاشیه نشین در اولویت برنامه های دولت دوازدهم قرار دارد و همه دستگاه ها باید همکاری کنند تا مشکلات مناطق حاشیه نشین برطرف شود.
حسن خانی گفت: با همکاری کم نظیر همه بخش های برگزار کننده انتخابات، شاهد مشارکت حداکثری مردم ارومیه در چند انتخابات اخیر بودیم.
فرماندار ارومیه تصریح کرد: دولت دوازدهم توجه ویژه به موضوع حمل و نقل، انرژی، اشتغال، سرمایه گذاری و حاشیه نشینی در ارومیه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه آذربایجان غربی در شاخص بهره مندی از نعمت گاز، از جایگاه خوبی در سطح کشور برخوردار نبوده و روستاهای ما باید از نعمت گاز بهره مند شوند اظهار کرد: در دولت یازدهم شاهد افزایش ۱۱۵ درصدی گازرسانی در سطح شهرستان ارومیه بوده ایم.
حسن خانی افزود: منطقه ویژه اقتصادی سرو، نقش قابل توجهی در راستای تامین اشتغال و سرمایه گذاری در سطح شهرستان ارومیه خواهد داشت.
فرماندار ارومیه موضوع آب را بزرگترین چالشی که با آن روبرو هستیم دانست و افزود: با مشارکت مردم، مدیریت همه جانبه و استفاده از روش های نوین باید از منابع آبی حفاظت کنیم.

پروازهای اردبیل – وان ترکیه  و اردبیل- باکو دایر می شود

مدیر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در اردبیل گفت: مسئولان این سازمان در تلاش برای برقراری پروازهای هوایی در مسیر اردبیل – وان (ترکیه) و اردبیل- باکو هستند.
مهرداد چراغیان افزود: در سفر اخیر خانم شرفبافی مدیر عامل هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران به اردبیل و دیدار با کارکنان شعبه اردبیل تاکید شد که مسئولان برای عملیاتی کردن این امر تلاش می کنند.
وی افزود: شرفبایی همچنین تبدیل مرز هوایی اردبیل به فرودگاه بین المللی را مورد تاکید قرار داد و از مطالعه و برنامه ریزی برای برقراری پرواز در مسیرهای رشت – اردبیل ، تهران – پارس آباد ؛ اردبیل – وان و اردبیل به باکو خبر داد.
چراغیان اضافه کرد: با افزایش تجهیزات و امکانات هفته ای چهار پرواز با ناوگان جدید و پیشرفته ATR به مقصد اردبیل انجام خواهد شد.
وی با اشاره به فعالیت ۳۰ دفتر خدمات هوایی در اردبیل، گفت: برای راه اندازی دفاتر فروش بلیت در شهرستانهای استان و تحقق شعار ‘تولید و اشتغال’ از بخش خصوصی حمایت می‌کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز