روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
استراتژی عجیب کمیته فوتسال در گرفتن میزبانی‌ها

در حالی که کمیته فوتسال می‌توانست با گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا، از شر حضور در مسابقات سطح پایین مقدماتی آسیا خلاص شود، اما خود، پیشنهاد میزبانی مسابقات مقدماتی را داده است.
علی کفاشیان بعد از بر عهده گرفتن ریاست کمیته فوتسال AFC تلاش زیادی برای اعطای میزبانی رویدادهای فوتسالی به ایران می‌کند. ابتدا برای جام جهانی ۲۰۲۰ پیگیری‌های فراوانی شد و احتمال اخذ میزبانی آن نیز کم نیست اما در این میان استراتژی عجیبی برای گرفتن میزبانی دو رویداد آسیایی اتخاذ شده است.
کنفدراسیون فوتبال آسیا بر خلاف سال‌های گذشته قرار شده برای جام ملت‌های آسیا، مرحله مقدماتی برگزار کند و دیگر تیم ملی ایران نمی‌تواند با استفاده از امتیاز قهرمانی،‌ به صورت مستقیم به این مسابقات راه یابد. از طرفی همچنان امتیاز میزبانی برای حضور مستقیم در جام ملت‌های آسیا پابرجا است.
کمیته فوتسال نیز برای گرفتن میزبانی هر دو رویداد، یعنی جام ملت‌های آسیا و مقدماتی آن که در منطقه غرب آسیا برگزار می‌شود،‌ درخواست داد اما بر اساس اعلام مسئولان، تمرکز اصلی روی گرفتن میزبانی مسابقات غرب آسیا است چرا میزبانی جام ملت های آسیا در سال ۲۰۲۰ برای‌شان مهم تر است. اما دلیل این اهمیت هم نشان از عدم شناخت متولیان اصلی فوتسال از این رشته است. آنها می‌خواهند با گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۰ و برگزاری این مسابقات در ایران،‌ شرایط برای قرار گرفتن تیم ملی در جمع چهار تیم برتر و صعود به جام جهانی راحت‌تر شود (ایران هیچ‌گاه رتبه‌ای بدتر از چهارمی در آسیا کسب نکرده و همواره برای قهرمانی جنگیده است.)
اما در حالی سئول‌نشین‌های فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال، میزبانی مقدماتی را به خود جام ملت‌ها ترجیح داده‌اند که ایران می‌تواند با گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا، از حضور در مسابقات غرب آسیا معاف شود و به این ترتیب تیم ملی از بازی با تیم‌های درجه دو و سه مثل افغانستان و ترکمنستان، امارات و … عبور کند و می‌تواند با تیم‌های هم‌تراز خود در دنیا دیدار تدارکاتی برگزار کند. حتی اگر تیم ملی به جای حضور در مقدماتی جام ملت‌های آسیا، برنامه‌ای هم در نظر نگیرد، باز هم یک منفعت برای فوتسال ایران خواهد داشت و لیگ تعطیل نمی‌شود. تقویم فوتسال ایران،‌ روزهای شلوغی را پیش رو دارد و با ترافیک تورنمنت‌های موجود، حضور در مقدماتی جام ملت‌ها بدترین انتخاب ممکن است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز