روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 651
  • 852
  • 1,331,891
استعلام آنلاین از ثبت احوال برای رفع مشکلات بانکی شهروندان

چندی پیش برخی از شهروندان با مراجعه به برخی از بانک‌ها متوجه شدند که بنا به دلیل مغایرت شناسنامه‌ای، حساب بانکی آنها مسدود شده است که پس از پیگیری‌های بسیار، بانک به آنها اعلام کرده بود که ثبت‌احوال باید این مغایرت‌ها را اصلاح کند.
با پیگیری از ثبت‌احوال سخنگوی این سازمان اعلام کرد این موضوع می‌تواند به دلیل عدم استعلام آنلاین برای احزار هویت افراد توسط بانک‌ها یا دستگاه مربوطه باشد و مشکلی از جانب ثبت احوال وجود ندارد، سیف‌الله ابوترابی در پاسخ به این سوال که چرا برخی از مشتریان بانکی به دلیل مغایرت شناسنامه‌ای حسابشان مسدود شده است به خبرنگاران ، گفت: ممکن است فردی چندسال پیش حسابی در بانک باز کرده اما بعد از آن بنا به دلایلی یکی از اقلام هویتی خود مانند نام ،نام خانوادگی و … را تغییر داده باشد که تغییرات در پایگاه اطلاعاتی ثبت احوال ثبت و به روز می‌شود؛ اما اگر فرد با همان شناسنامه به بانک مراجعه کند و بانک نیز استعلام آنلاین نکند به فرد گفته می شود که شناسنامه آن فاقد اعتبار است و مغایرت وجود دارد.
وی با بیان اینکه از ۲۰۰ هزار نقطه از ثبت احوال استعلام آنلاین گرفته می شود، اظهار کرد: اگر بانک یا هر دستگاه دیگری که نیازمند احراز هویت است به صورت آنلاین از ثبت احوال استعلامی برای احراز هویت انجام دهد مشکلی پیش نخواهد آمد.اما اگر بعد از استعلام آنلاین نیز همچنان مغایرت وجود داشت آن موقع ثبت احوال پاسخگو خواهد بود.
سخنگوی سازمان ثبت‌احوال افزود: دستگاه‌ها و سازمان‌ها معمولا از طریق کارت ملی هوشمند، کارت ملی نمونه قدیم و شناسنامه احزار هویت می کنند و اگر کسی متخلف و شناسنامه آن نامعتبر باشد با احراز هویت مشخص می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز