روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 722
  • 779
  • 1,330,234
استفاده از برنامه جاسوسی برای حفظ امنیت سایبری کودکان

در گذشته نه چندان دور حبس کردن کودکان در اتاق، یک تنبیه ترسناک و موثر بود. اما کودکان امروزی از این تنهایی با آغوش باز استقبال می‌کنند تا زمان بیشتری برای کار با گوشی موبایل و دستگاه‌های بازی الکترونیکی خود داشته باشند.
به همین علت یک پدر انگلیسی به نام ریچارد پرسی برنامه‌ای را نوشته که امکان شنود مکالمات تلفنی کودکان و همچنین خاموش کردن گوشی تلفن آن‌ها را برای والدین فراهم می‌کند.
این برنامه که SafeToNet نام دارد، امکان نظارت بر وبسایت‌های بازدید شده، مدت زمان وبگردی، غیرفعال کردن برنامه‌های تلفن هوشمند کودکان و در صورت لزوم خاموش کردن آن را برای والدین فراهم می‌کند.
پرسی در این رابطه گفت زمانی که متوجه شده فرزند خودش مدت زمانی طولانی را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کند و از سایر فعالیت‌های طبیعی غافل شده است، احساس کرده که باید شخصا زمام امور را به دست گیرد. به اعتقاد وی شبکه‌های اجتماعی مانند غرب وحشی کاملا خارج از کنترل هستند.
برنامه در مدارس مختلف مورد آزمایش قرار گرفته و قرار است در سال میلادی جاری به روزرسانی شود تا با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، امکان تشخیص فیلترسازی تمام پیغام‌های مضر را قبل رویت آن‌ها توسط کودکان فراهم کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز