روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 282
  • 965
  • 1,043,859
استفاده از بلاکچین در انتخابات آمریکا

این اپلیکیشن که توسط کمپانی Voatz توسعه یافته، در طول رقابت های مقدماتی برای اولین بار در دو بخش ویرجینیا با موفقیت تست شد و در انتخابات میان دوره ای هفته گذشته نیز به صورت عملی مورد استفاده قرار گرفت.
تعداد افرادی که شانس رای دهی با استفاده از اپلیکیشن مبتنی بر بلاکچین را به دست آورده اند از ۱۵۰ نفر فراتر نمی رود و اغلب آنان داوطلبان سازمانی دولتی «سپاه صلح» هستند.اپلیکیشن مبتنی بر بلاکچین فرآیند رای دهی با استفاده از این اپ که برای دانلود در گوگل پلی و اپ استور عرضه شده، ساده و در عین حال کمی زمانبر است. کاربران حین ثبت نام در اپلیکیشن باید شماره موبایل و کدی ۸ رقمی را در آن وارد کنند که با هدف فعال کردن حالت تایید دو مرحله ای برای جلوگیری از هک شدن اکانت و دستکاری آرا انجام می شود.
در مرحله بعد کاربران باید هویتشان را به سه روش تایید کنند که با آپلود کارت شناسایی مصور شروع می شود. سپس باید ویدئویی از چهره شان را بر اساس دستورالعمل ارائه شده در برنامه وارد کنند. اپلیکیشن با استفاده از روش های شناسایی چهره مثل Face ID اپل تطابق چهره کاربر با تصویر روی مدرک و ثبت نام وی در پایگاه رای دهی ایالتی را تایید می کند.
پس از پایان ثبت نام کاربر می تواند رای خود را ثبت کند. در نهایت رای در برگه ای شبیه به تست های چهار گزینه ای چاپ شده و وارد ماشین شمارش آرا می شود. « مک وارنر» از مقامات ایالت ویرجینیای غربی درباره استفاده از این اپ می گوید: بلاکچین در زمینه های مختلف از بهداشت گرفته تا حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد. روش های بسیاری برای حل مشکلات آمریکا با استفاده از فناوری های پیشرفته وجود دارد. بلاکچین یک مد نیست بلکه موجی متعلق به آینده است.
وارنر قرار است بررسی کاملی را از فرایند رای دهی از طریق بلاکچین صورت داده و نتایج آن را همراه با جزئیات دقیق منتشر کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز