روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 95
  • 507
  • 1,125,952
استفاده از نقشه برداری مغز برای درک سیستم عصبی

دبیر علمی پنجمین همایش نقشه برداری مغز ایران با اشاره به استفاده از نقشه برداری مغز برای درک سیستم عصبی و بیماری‌های مربوط با آن، گفت: نقشه برداری مغز، یک علم میان رشته ای است.
دکتر مسعود طهماسیان در ارتباط با برگزاری پنجمین همایش نقشه برداری مغز ایران، اظهارداشت: این همایش مانند سال‌های گذشته با حضور تعدادی از برجسته ترین دانشمندان علوم اعصاب جهان، از هفتم تا نهم مهر ۹۷ در سالن همایش‌های ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.
وی افزود: نقشه برداری یک علم میان رشته‌ای با مشارکت رشته‌هایی چون علوم پزشکی، کامپیوتر، روانشناسی، ریاضیات و سایر حوزه های مرتبط با این علم است که با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته به مطالعه سیستم اعصاب و مغز می‌پردازد.
دبیر علمی پنجمین همایش نقشه برداری مغز ایران گفت: دانشگاه شهید بهشتی به عنوان پیشتاز این علم در کشور هر ساله یک همایش بین المللی در این زمینه برگزار می‌کند که هدف آن گردهم آوردن دانشمندان داخلی و خارجی و ایجاد فضایی در راستای بهبود تعامل و تبادل اطلاعات و استفاده از تکنولوژی های پیشرفته به منظور درک سیستم عصبی و بیماری های مربوط به آن است. همچنین این همایش در طول عمر کوتاه خود توانسته است بسیاری از نخبه های ایرانی در داخل و خارج از کشور را جذب کند.
طهماسیان اعلام کرد: مخاطبان این همایش متخصصین نورولوژی، جراحی اعصاب، روانپزشکی، نوروپاتولوژی، توانبخشی، دانشمندان علوم اعصاب، علوم شناختی، روانشناسان، مهندسان پزشکی، فیزیکدان‌ها و دیگر حوزه های مرتبط هستند.
وی بیان داشت: پنجمین همایش نقشه برداری مغز ایران با هدف ایجاد فرصتی برای تعامل دانشمندان بین المللی و ارائه نتایج تحقیقات خود با سخنرانی پروفسور علوی از دانشگاه پنسیوانیا، پروفسور فلمینگ و پروفسور وفایی از دانشگاه دانمارک جنوبی، پروفسور پل تامسون از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، دکتر ذکایی از دانشگاه آکسفورد، پروفسور آیکوف از دانشگاه دوسلدورف، پروفسور والتر از دانشگاه توبینگن پروفسور یوسفی از دانشگاه مونیخ و…، برگزار می‌شود.
دبیر علمی پنجمین همایش نقشه برداری مغز ایران افزود: همچنین در راستای بهبود و پیشرفت علمی و عملی محققین داخلی در زمینه نقشه برداری مغز با بهره گیری از این اساتید بین المللی که در همایش امسال حضور یافته اند کارگاه های علمی تحلیل داده های EEG، تحلیل داده های MRI و fMRI و کارگاه متاآنالیز برگزار خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز