روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۶/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 144
  • بازدید دیروز: 649
  • کل بازدید ها: 796,809
استفاده از نیروهای بومی تبریز برای سمت مدیریتی

معاون عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه علاقمند بودیم که از نیروهای بومی تبریز برای این سمت استفاده شود، گفت: از مدیرعامل جدید می‌خواهیم به نیروپروری در تبریز توجه ویژه داشته باشد، یکی از وظایف مدیر تربیت نیروی انسانی است و متاسفانه این مورد در کشور ما مغفول مانده است.
محمدباقر پورمهدی در مراسم معارفه مدیرعامل جدید شرکت توزیع نیروی برق تبریز با ذکر این نکته که مدیران باید به فکر تربیت نیروی متخصص برای بعد از خود و یا نیازهای سایر مناطق باشند، ادامه داد: ما هم یک روز جوان بودیم و زمین خورده و بلند شده‌ایم و باید به جوانان فرصت داده و آنها را آبدیده کنیم.
وی تعامل شرکت برق با دانشگاه‌ها ضروری دانست و بیان کرد: دانشکده برق دانشگاه تبریز در زمینه تکنولوژی‌های الکترونیکی بسیار قوی است که حتماً از تخصص آنها باید استفاده شود و حتی اگر آنها سراغ شما نیامدند، شما به طرف آنها بروید و در روش‌های نوین توزیع تعامل و همفکری داشته باشید.
معاون عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به خاص بودن برخی شرایط در آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: رمز موفقیت مدیرعامل تعامل با دیگر مدیران سازمانی است توجه به این نکته است و ما زمانی در استانداری راحت هستیم که دستگاه‌ها با یکدیگر تعامل برقرار کنند.
وی به اعتقاد خود در خصوص ریسک‌پذیری یک مدیر اشاره کرد و گفت: مدیر باید ریسک‌پذیر باشد و این به آن معنی نیست که بی‌محابا وارد گود شود بلکه باید با روش‌های مطالعه شده هزینه ریسک را پایین آورده و یک خدمت مثمرثمر داشته باشد.
وی همچنین شرکت توزیع برق توانیر درخواست کرد تا در خصوص اختیاردهی به مدیران استانی کوتاهی نککند و ادامه داد: اغلب درخواست مدیران پول و اعتبار است ولی ما اعتبار و بودجه نمی‌خواهیم بلکه اختیار به مدیران استانی می‌خواهیم .
وی در میزان روشنایی شهر در شب را نماد توسعه یافتگی این صنعت دانست و افزود: وقتی در تاریکی شب از بالا به یک شهر نگاه کرده و شاهد زیبایی های شهر باشید آن شهر را توسعه یافته گفته می شود که این یک قضاوت ساده است ولی اهمیت برق با زندگی عجین شده است و در نبود آن عبارتی زندگی متوقف می‌شود.
پورمهدی با بیان اینکه در تبریز بیش از دو هزار مگاوات کمبود انرژی داریم، گفت: در است که ساخت نیروگاه و استفاده از انرژی پاک از راه های تولید انرژی است ولی اگر روزی توانستیم مصرف برق دستگاه اداری را ۲۰ درصد کاهش دهیم، می‌توان گفت که به یک شاخص متعادل رسیده‌ایم و نیازی به تواید بیشتر برق نخواهیم داشت.
وی با تاکید براینکه باید از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌های عمومی در زمینه آموزش کاهش مصرف برق استفاده کرد ، اظهار کرد: اگر بتوانیم یک مگاوات صرفه‌جویی در مصرف برق داشته باشیم، توانستیم کمک یک میلیارد تومانی به انرژی کنیم؛ اگر یادتان باشد روزی تبلیغات بابا برقی در رسانه عمومی بود که مدتی است از آن تبلیغات اثری نیست.
پورمهدی درانتها توسعه انرژی‌های پاک در استان را اثربخش دانست و ادامه داد: این موضوع در کشورهایی مثل جمهوری آذربایجان گسترش یافته و ما هم باید گام‌هایی در این رابطه با همکاری دانشگاه‌ها برداریم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز