روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 7
  • بازدید دیروز: 3,301
  • کل بازدید ها: 839,350
استفاده از ایده های خلاقانه در طراحی فضای سبز میدان آذربایجان

دکتر نجفی تاکید کرد:
استفاده از ایده های خلاقانه در طراحی فضای سبز میدان آذربایجان
در جلسه ای که به منظور بررسی نحوه طراحی و اجرای فضای سبز میدان آذربایجان با حضور برخی از معاونین شهردار تبریز و شهرداران مناطق برگزار شد، دکتر نجفی بر استفاده از ایده های خلاقانه در طراحی فضای سبز میدان آذربایجان به عنوان اصلی ترین میدان ورودی شهر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار کلانشهر تبریز، در این جلسه دکتر نجفی شهردار کلانشهر تبریز با اشاره به نقش و اهمیت فضای سبز در زیبایی تقاطع غیرهمسطح میدان آذربایجان، تاکید کرد: در اکثر کشورها فضای سبز جزء لاینفک تصمیمات برنامه ریزی مدیران شهری به شمار می‌ آید و به عنوان ریه ‌های تنفسی شهرنشینان قلمداد می شود و به همین دلیل فقدان آن به معنی عدم وجود زیبایی و سلامت و تندرستی در شهرها محسوب می‌ شود.
دکتر نجفی فضای سبز شهری را به عنوان بخش جاندار محیط شهری مکمل بخش بی‌جان شهر، یعنی ساختار کالبدی شهر خواند و خاطر نشان کرد: پایداری شهری و کمیت و کیفیت و بازدهی روانی، اجتماعی و اکولوژیکی فضاهای سبز شهری یکی از آثار طراحی و برنامه ریزی مناسب شهری می‌ باشد که باید با تلاش تمام مسئولین و دست اندرکاران مربوطه در طراحی فضای سبز میدان آذربایجان اقدام گردد.
شهردار تبریز با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته برای فضای سبز میدان آذربایجان و تاکید بر نحوه انتخاب درختان و عناصر مربوطه در طراحی میدان، افزود: کاشت انواع درخت و درختچه و چمنکاری فضاهای دور میدان در کنار احداث دو جزیره بزرگ گل با نظارت مهندسین فضای سبز شهرداری تبریز اجرا می شود.
نجفی گفت: تقاطع غیرهمسطح میدان آذربایجان به عنوان یکی از پروژه ‌های مهم ترافیکی شهر در کاهش بار ترافیکی میدان که در هر ساعت ۱۲ هزار خودرو وارد محدوده آن می شود، نقش بسزائی دارد. وی ادامه داد: از نقش این موضوع که بگذریم، نقش طراحی فضای سبز در ایجاد آرامش بصری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نجفی همچنین در طراحی فضای سبز، استفاده از المان تبریز ۲۰۱۸ را خواستار شد.
وی در پایان با تقدیر از اقدامات شهرداری منطقه چهار در پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه تقاطع غیرهمسطح آذربایجان، تاکید کرد: طراحی، عملیات خاکبرداری، جابجایی تاسیسات، اجرای لوله کشی جهت آبیاری مکانیزه و اجرای طرح در حداقل زمان ممکن صورت پذیرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز