روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 583
  • 761
  • 1,434,980
استفاده بهینه از ظرفیت استان های مرزی در توسعه اقتصادی کشور

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: بانک های عامل باید با سرعت بیشتری نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.
جمشید انصاری در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال آذربایجان غربی که در محل استانداری آذربایجان غربی برگزار شدمعاون رئیس جمهور با انتقاد از عملکرد برخی بانک ها در پرداخت تسهیلات ابلاغی به متقاضیان نیز خاطرنشان کرد: بانک های عامل باید با سرعت بیشتری نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند و پرداخت تسهیلات تنها به ۲۶ درصد از متقاضیان معرفی شده به بانک های استان رقم قابل قبولی نیست.
وی از موافقت بانک مرکزی با تامین ریالی پرداخت اعتبارات برای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری خبر داد و تصریح کرد: تا پایان دی ماه سال جاری اعتبارات مورد نیاز در اختیار بانک های عامل قرار خواهد گرفت.
وی از ممنوعیت پرداخت بودجه به پروژه های دولتی نیمه تمام خبر داد و تصریح کرد: براساس قانون بودجه و در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در لایحه بودجه سال آینده از پرداخت بودجه به پروژه های دولتی با پیشرفت فیزیکی زیر۵۰ درصد جلوگیری می شود و صرفا برای اجرای پروژه های دولتی که به بخش خصوصی واگذار شده اند بودجه تعلق می گیرد.
انصاری با انتقاد از پایین بودن سرانه تسهیلات برای ایجاد شغل در آذربایجان غربی با بیان اینکه سرانه تسهیلات پرداختی در استان به ازای هر شغل ۵۰ درصد پایین تر از میانگین کشوری است افزود: پایین بودن سرانه تسهیلات پرداختی به ازای ایجاد هر شغل در استان به ویژه در بخش اشتغال روستایی ممکن است کیفیت اشتغالزایی را پایین آورد و در ایجاد شغل پایدار ناتوان باشد.
وی افزود: مسئولان استانی با انجام پایش های لازم در خصوص افزایش میزان اثر گذاری و اشتغالزایی تسهیلات پرداختی در بخش های اشتغال پایداری روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر اقدامات لازم را انجام دهند.
انصاری در خصوص برگزاری مناقصه ایمیدرو برای بهره برداری از معدن زرشوران تکاب نیز باز برنده شدن شرکت کاهن ربا در این مناقصه خبر داد و بیان کرد: امیدواریم با بهره برداری از این معدن شاهد شکوفایی اقتصادی هرچه بیشتر تکاب در سال های آتی باشیم.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه باید از ظرفیت ها و پتانسیل استان های مرزی در توسعه اقتصادی کشور نهایت استفاده را برد اظهارکرد: استان هایی نظیر آذربایجان غربی می توانند با بهره گیری از ظرفیت های مرزی و مبادلات تجاری خود در حل مسائل اقتصادی کشور و عبور از شرایط تحریم کارساز باشند.
معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تنها ۳۰درصد لاستیک های کشور وارداتی است افزود: تولیدکنندگان داخلی توان تامین لاستیک مورد نیاز کشور را در حال حاضر ندارند و آذربایجان غربی و سایر استان های مرزی به دلیل اینکه هاب لجستیک نیز محسوب می شوند با برنامه ریزی ها در این زمینه می توانند با واردات لاستیک مورد نیاز رانندگان خودروهای سنگین بخش عمده مشکل مقطعی کشور را حل کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز