روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 924
  • 1,066
  • 1,388,992
استفاده های غیراصولی از شبکه های مجازی، آسیب اجتماعی می آورد

معاون فرهنگی و امور جوانان مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: تبعات ناشی از استفاده غیراصولی و علمی از شبکه های اجتماعی منجر به آسیب های اجتماعی می شود.
امیر تقی زاده در کارگاه آموزشی شبکه های مجازی و آسیب های اجتماعی در خانه کارگر تبریز، افزود: پیامدهای منفی شبکه های اجتماعی برای عموم تبیین نشده و امروزه با گسترش رسانه های مجازی، ضرورت آگاه سازی مردم از شگردها، ترفندها و آسیب های شبکه های اجتماعی دو چندان شده است.
وی اظهار کرد: شبکه های اجتماعی امروز به عنوان رسانه جایگزین، جوان و آنلاین وارد میدان شده و استقبال نوجوانان و جوانان از این شبکه ها به شدت در حال افزایش است و تبعات ناشی از استفاده های غیراصولی و علمی از آن می تواند به آسیب های اجتماعی دامن زند.شکل گیری و نشر شایعات، امکان نقض حریم خصوصی افراد، بحران هویت و انزوای اجتماعی از تبعاتی است که شبکه های اجتماعی در شکل گیری آنها به ویژه در قشر جوان نقش داشته است.
وی اضافه کرد: خستگی زودرس، اضطراب، کج خلقی، بی قراری، بی توجهی به سلامت شخصی و آسیب های زیاد روانی و جسمی نیز از پیامدهای منفی استفاده غیر ضروری و غیر اصولی از شبکه های اجتماعی است و علاوه بر آن نشر افکار جریان های انحرافی، عرفان های کاذب را به وفور می توان در این شبکه ها دید.
تقی زاده با اشاره به شکل گیری نظریه دو جهانی شامل جهان مجازی و جهان فیزیکی، گفت: دنیای ارتباطات ما را به سمت جهان مجازی برده است که کنجکاوی در زندگی دیگران و تبادل آنی محتوا و متن و عکس و فیلم و انتشار سریع هرگونه خبر و اطلاعات علمی و غیر ضروری از ویژگی های آن است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز