روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۵/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 86
  • بازدید دیروز: 1,385
  • کل بازدید ها: 762,824
استقبال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ورود بخش خصوصی به برنامه های فرهنگی

مدیرکل هنرهای تجسمی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت بخش خصوصی را از برنامه های فرهنگی و هنری کشور نویدبخش توسه فرهنگ عمومی جامعه دانست و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ورود بخش خصوصی به برنامه های فرهنگی استقبال و حمایت می کند.
مجید ملانوروزی در آیین رونمایی فیلم ‘حیوان’، ساخته برادران ارک، در هتل کایای تبریز گفت: امروز خوشحالم نشست حاضر با همت خانواده ای محقق ترتیب داده شده، زیرا که این گام مهم و موثر نشان از آگاهی مردم و اعتماد بخش خصوصی به فضای فرهنگ و هنر و هنرمندان کشور دارد.
وی با بیان اینکه ارگان های دولتی باید عرصه را به خود هنرمندان بسپارند، تاکید کرد: بخش خصوصی و انجمن ها و تشکل های هنری باید خود مقتدرانه پا پیش گذاشته و نقش حمایتی را ایفا کنند؛ مدیریت این عرصه به خود هنرمندان واگذار شود تا آنها با توان و استعداد بالای خویش بسیار یهتر بتوانند برنامه های فرهنگی را اداره کنند.
ملانوروزی خاطرنشان کرد: فرهنگ غنی تبریز چنان پتانسیل بالایی دارد که ۵۰ سال تاریخ سینما را در حوزه فرم و سوژه یدک می کشد.
وی با تاکید بر اینکه باید این فرهنگ و پتانسیل قدرتمند را حفظ و با توسعه در جای جای زندگی اجتماعی به آیندگان منتقل کرد، گفت: امروز این تاریخ را در تبریز نمی بینم، فرهنگ مدرن و هنر جهانی در مقابل چیزهایی که به ما می دهند چیزهایی را از ما می گیرند، تبریزی که از بیگجه خانی می شناختیم به مرور بصورت شهر جهانی درمی آید.
مدیرکل هنرهای تجسمی وزرات فرهنگ و ارشاد با اعلام آمادگی برای همکاری و همراهی با سینما «تک»تبریز ، گفت: پیشنهاد می دهم فیلم های مطرح و موفق این شهر را در مجموعه سینما ‘تک’ موزه هنرهای معاصر پخش کنید.
ملانوروزی تاکید کرد: تبریک می گویم به جمع سینمایی تبریز برای داشتن چنین هنرمندان فرهیخته ای؛ این استعداد بالا در جوانان تبریز آینده ای درخشان را برای فرهنگ و هنر این شهر نوید می دهد.
وی اضافه کرد: فراموش نکنیم که همه فیلمسازان بزرگ دنیا از همین عرصه فیلم کوتاه شروع کرده اند؛ همه بزرگانی که موج فیلم بلند را در جهان مطرح کرده اند روزی از این پله ها به سوی موفقیت گذشته اند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز