روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 540
  • 0
  • 1,098,620
استقبـال استاندار آذربایجــان شرقی از راه اندازی موزه های خصوصی

رضا سرابی اقدم، با اشاره به بازدید مجید خدابخش از گالری خصوصی مربوط به اشیای تاریخی وی افزود: با توجه به وجود مجموعه های تاریخی از وسایل روشنایی مانند فانوس و پی سوز، اسناد و قباله ها و سلاح های قدیمی در گالری بنده، استاندار راه اندازی و تجهیز این موزه ها را نیازمند همکاری نهادهای مختلف اعلام کرد.
وی اظهار داشت: استاندار اعلام کرد راه اندازی موزه های فانوس، سلاح های قدیمی و سایر موزه های خصوصی می تواند تبریز را به قطب مهم موزه های تاریخی و گردشگری کشور تبدیل کند.
مجموعه دار تبریزی با اشاره به شوق و اشتیاق استاندار به شنیدن توضیحات مربوط به اشیای تاریخی موجود در گالری خصوصی بنده، یادآوری کرد: استاندار پیشنهاد دادند تا گالری خود را به موزه های مختلف آثار تاریخی تبدیل کنم که اعلام کردم فضای این مکان محدود بوده و امکان ارایه خدمات مناسب به گردشگران وجود ندارد.
سرابی اقدم با بیان اینکه ۴۵ سال برای جمع آوری وسایل و اشیای قدیمی وقت صرف کرده ام، ادامه داد: مجموعه من به مدنیت و گذشته تاریخی کشور و تبریز مربوط است و در هیچ مجموعه ای چنین اشیایی وجود ندارد.
وی گفت: برای خرید و جمع آوری تک تک این اشیا و کاربرد آن ها مطالعه و وقت گذاشته و هزینه زیادی پرداخت کرده ام.
مجموعه دار تبریزی اظهار داشت: در مجموعه من انواع وسایل روشنایی قدیمی وجود دارد که در خاورمیانه منحصر به فرد است.
سرابی اقدم ادامه داد: در این مجموعه یک صفحه طلاکوب از نسخه قدیمی قرآن وجود دارد که از یک صفحه نسخه قدیمی قرآن موجود در موزه لندن از قدمت بیشتری برخوردار است.
وی یادآوری کرد: همچنین در مجموعه بنده انواع سلاح های قدیمی موجود است که عمده آن ها بعد از جنگ چالدران در تبریز ساخته شده است.
سرابی اقدم با بیان اینکه اشیای تاریخی مجموعه خود را از داخل و خارج کشور خریداری کرده ام، افزود: مجموعه داران تبریزی نیاز به حمایت و کمک دولت و نهادهای مختلف دارند تا نقش خود را در جذب بیشتر گردشگران داخلی و خارجی ایفا کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز