روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 671
  • 771
  • 1,434,307
استنت قلبی دچار کمبود است؟

رییس بیمارستان قلب شهید رجایی درباره برخی مباحث مبنی بر کمبود استنت‌های قلبی در بیمارستان‌ها، گفت: اطمینان کامل می‌دهم که در حال حاضر بیماران قلبی اصلا نگران نباشند، استنت و وسایل مربوط به استنت‌گذاری موجود است.
دکتر فریدون نوحی در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در باره کمبود تجهیزاتی چون استنت‌های قلبی در بیمارستان‌ها با توجه به نوسانات نرخ ارز و شرایط تحریم‌ها، گفت: خوشبختانه تا این لحظه هیچ احساس کمبود جدی نکردیم و هیچ یک از اقدامات درمانی‌مان به دلیل کمبود تجهیزاتی متوقف نشده است. این مساله مربوط به شرایط فعلی نیست، بلکه گاهی ممکن است دارو و یا تجهیزاتی دچار کمبود شود، اما به سرعت تامین می‌شود. بنابراین در زمینه بیماری‌های قلبی وعروقی نه مشکل جدی دارویی داریم و نه مشکل جدی تجهیزات پزشکی.
وی گفت: یادمان باشد وقتی می‌گوییم دارویی در کشور دچار کمبود شده است، یعنی هنوز سه ماه در انبار موجود است. بنابراین همه چیز با برنامه‌ریزی در حال انجام است و مصوب هم شده که وسایل ضروری با ارز دولتی وارد شوند. سفارشات لازم هم انجام شده و مشکلی وجود ندارد.
وی درباره نبود استنت‌های قلبی در برخی بیمارستان‌ها، افزود: نداشتن استنت در یک مرکز به دلیل کمبود استنت نیست، بلکه ممکن است آن مرکز پول خرید استنت را نداشته باشد. اطمینان کامل می‌دهم که در حال حاضر بیماران قلبی اصلا نگران نباشند، استنت و وسایل مربوطه به استنت‌گذاری موجود است.
اگر جایی استنت نبود، مشکل این است که بیمه پول آن مرکز را نداده و آن مرکز هم پولی ندارد که بتواند استنت تهیه کند و ارتباطی به کمبود ندارد. ما در بیمارستان قلب شهید رجایی به طور ۱۰۰ درصد خودمان تجهیزات و داروی مورد نیاز بیماران را تامین می‌کنیم و تعامل‌مان با شرکت‌های توزیع دارو و تجهیزات پزشکی خوب است. البته همه باید به هم کمک کنند تا این تعامل صورت گیرد و بتوانیم به مردم خدمت‌رسانی کنیم.
نوحی درباره وضعیت پرداخت مطالبات در بیمارستان قلب شهید رجایی نیز گفت: با پیگیری‌های وزیر بهداشت و با هماهنگی‌هایی که از سوی بیمه سلامت و مهندس موهبتی انجام شد، امسال شرایط بیمه‌ها با بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها از سال گذشته بهتر است؛ بطوریکه هم میزان پرداخت نقدینگی و هم تعامل‌شان بهتر شده است.
مشکلی که داریم در زمینه بدهی‌های سال ۹۶ بیمه‌هاست که البته قرار شد آنها را به صورت اوراق خزانه پرداخت کنند.
البته اوراق هم مشکلاتی دارد؛ زیرا تا زمانیکه بخواهد نقد شود و به شرکت‌ها داده شود، زمانبر است و گرنه هم سازمان تامین اجتماعی با ابتکاری که ایجاد کردند و هم بیمه سلامت با تعامل نزدیکی که داشتند، شرایط پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها را بهتر کرده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز