روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 177
  • 665
  • 997,585
استیضاح ظریف یا زیرسئوال بردن نظام ؟

تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس دهم شورای اسلامی ، دیروز با امضای نامه ای درخواست استیضاح ظریف وزیر خارجه کشورمان را کلید زدند. البته در همان بادی امر ، بسیاری از نخبگان سیاسی این استیضاح را برخلاف منافع ملی قلمداد نموده و اشتباه بودن آن دراین مقطع زمانی را به خوبی روشن نمودند . اما نمایندگان محترم که آقایان سعیدی و اعزازی و حسن زاده از استان آذربایجان شرقی هم آن را امضا کرده اند به خوبی بر آنچه انجام میدهند واقف هستند. اما نمیدانم این عزیزان ، چطور میتوانند در حالیکه خود را مدافعان دو آتشه رهبری در افواه جا می اندازند دقیقا برخلاف منویات و منش رهبری عمل نمایند. حداقل همین دو روز پیش بود که رهبری از لزوم وحدت در برابر دشمنان سخن راندند. بگذریم ، داستان این عزیزان به اینجا ختم نمیشود که چرا منویات رهبری را صرفا به هنگام سخنرانی های انتخاباتی لقلقه زبان شان میکنند، داستان آنجا جالب تر میشود که نگاهی داشته باشیم به عناوین استدلالی خود برای استیضاح ظریف. مثلا خدشه وارد کردن بر آبروی نظام گرفته تا تضعیف بنیه امنیتی کشور و .. آن قدر این اتهامات گنگ و وهم آلود است که لزوم ورود چندانی به مطلب احساس نمیشود .اما یک نکته را نباید از نظر دور داشت آن هم این که اگر ماجرای استیضاح ، برجام است ، همه میدانند که برجام تصمیم نظام بود و اگر انتقامی گرفته میشود، انتقام از تصمیم نظام است . اگر ماجرا سخنان اخیر وی در مورد پولشویی است ، همه میدانیم که سابقه این صحبت ها دامن اغلب مسئولین ارشد کشوری و حتی لشگری را هم میگیرد و ظریف دراین اظهارات تنها نبوده است.
بهرحال ، استیضاح ظریف را میتوان در ابعاد عمیق تری به بحث نشست اما در این مجال کوتاه و به صورت تلگرافی باید گرفت، استیضاح ظریف دراین مقطع مساوی است با استیضاح نظام.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز